Thumbtack do zarządzania informacjami

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft Live Labs, ten sam zespół, który rozwija między innymi aplikację Photosynth ma teraz nową propozycję dla tych, którzy szukają łatwej i efektywnej metody przechowywania i analizowania różnego typu informacji.

Thumbtack, bo tak nazywa się nowa usługa Live Labs, to miejsce w Internecie dostępne po zalogowaniu przy pomocy Windows Live ID, które umożliwia przechowywanie różnego rodzaju informacji - na przykład wycinków stron internetowych, obrazów, własnych notatek, fragmentów dokumentów. Wszystkie te materiały można przypisywać do kolekcji, które następnie mogą być udostępniane innym.

Ideę działania usługi szybko zrozumieją zwłaszcza ci, którzy korzystają z Office OneNote - tam wstawianie notatek i organizacja w zakładki jest bardzo podobna, ale Thumbtack ma tę przewagę, że jest dostępny on-line z każdego komputera. Na stronie domowej usługi dostępny jest film ilustrujący działanie usługi oraz przykładowe kolekcje.

Thumbtack może wypróbować każdy - podobnie jak każde inne narzędzie udostępniane przez Microsoft Live Labs, również i to nie ma statusu finalnej wersji i cały czas jest unowoczesniane, może również nie działać w pełni prawidłowo. Doświadczenia z innymi aplikacjami Live Labs wskazują jednak na to, że może to być całkiem ciekawa i przydatna usługa.

© dobreprogramy

Komentarze