Thunderbird 3 Beta 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano drugą wersję beta flagowego klienta poczty elektronicznej Mozilli. Od wydanej w pierwszej bety poprawiono sporo błędów, jednak nadal jest to wersja przeznaczona tylko do testów.

Naprawiono między innymi problemy z kluczami S/MIME w przypadku wielu tożsamości, importowaniem wiadomości i wpisów książki adresowej, obsługą kanałów RSS i obsługą nagłówków tematów w Windows. Najważniejszą nowością w nowym Thunderbirdzie jest system archiwizacji oraz menedżer aktywności rejestrujący interakcję między Thunderbirdem a pocztą.

Prócz tego, wiadomości z kont IMAP są pobierane w tle w celu przyśpieszenia ładowania i działania programu w trybie offline. Dodano obsługę pasków narzędziowych. Projekt wkracza w fazę zamrożenia, co oznacza, że zestaw funkcji, który znajdzie się w ostatecznej wersji nie będzie się bardzo różnił od tego, co znajdziemy w Beta 2.

Nowa beta trzeciego Thunderbirda dostępna jest na stronach Mozilli, przypominamy jednak, że jest to wersja testowa i raczej nie powinno używać się jej do codziennej pracy.

© dobreprogramy