TickTick - your to-do list & task management TickTick - your to-do list & task management

Strona główna iOS Akcesoria Kalendarze i zadania
Pobierz program
lub zeskanuj:

TickTick - Todo & Task List to ciekawa, prosta w obsłudze i bogata w możliwości aplikacja do zarządzania codziennymi sprawami. Przeznaczona jest na iPhone'y oraz iPady, oferuje też aplikację na zegarki Apple Watch, dzięki której także na naszym nadgarstku możemy przeglądać i tworzyć listy z zadaniami.

Na początku przygody z aplikacją możemy założyć konto i zalogować się, co pozwoli na synchronizowanie naszych zadań między różnymi urządzeniami, np. między smartfonem na Androidzie i iPadem. Do tego celu możemy użyć kont w popularnych usługach internetowych: Google, na Facebooku lub Twitterze.

Gdy już się zalogujemy, aplikacja pokaże nam bardzo ładne oblicze, ale zapewne minie trochę czasu zanim uda się w pełni odkryć wszystkie jej możliwości. Głównym zadaniem programu jest tworzenie list zadań. Możemy tworzyć odrębne listy główne (np. jedną dla treningów, kolejną dla spraw służbowych, jeszcze inną na zakupy itp.), do każdej z nich dodając zadania. Każdy z wpisów możemy opatrzyć notatką z dodatkowymi informacjami oraz przypomnieniem, dzięki któremu żadna sprawa nam nie umknie. Przypomnienia można skonfigurować tak, aby nie dało się go usunąć z paska powiadomień systemu do czasu, aż wykonany zapisane zadanie. Możemy też nadawać zadaniom odpowiedni priorytet, a także dodawać załączniki: listę z checkboxami, informacje o lokalizacji (z opcjami poinformowania, kiedy do niej dotrzemy lub kiedy ją opuścimy), zdjęcia, komentarze lub adnotacje tekstowe.

Zadania są zapisane w menu wysuwanym z lewej strony ekranu. Tak wyświetlane są listy z zadaniami do zrobienia w danym dniu, a także kalendarz, na którym widać dzień po dniu, co mamy do zrobienia. W aplikacji znajdziemy też wyszukiwarkę oraz skrzynkę odbiorczą, do której "wpadną" informacje dotyczące list, które współdzielimy z innymi użytkownikami.

Aplikacja TickTick w wersji darmowej oferuje sporo funkcji i nawet, gdy nie zapłacimy, znajdziemy w niej mnóstwo możliwości, które znajdą zastosowanie w codziennych sprawach. Ale jeśli chcemy tworzyć jeszcze więcej list i jeszcze lepiej je opisywać, wtedy warto zastanowić się nad wykupieniem wersji PRO programu. Kompletna lista różnic między wersją darmową i płatną aplikacji TickTick dostępna jest tutaj. Miesięczny abonament wyniesie ok. 7 zł, a roczny ok. 62 zł.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!