Tinkerplay 2015.309.1216.5206

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Tinkerplay to aplikacja do tworzenia obiektów gotowych do wydrukowania na drukarkach 3D. Pozwala w prosty sposób tworzyć i projektować zabawki roboty.

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy od akceptacji regulaminu i podania swojego wieku. Nowe modele możemy tworzyć w oparciu o gotowe szablony jak i w trybie dowolnym, korzystając z dostępnych w aplikacji elementów. Niezależnie od wybranego trybu, podzielono je na takie kategorie jak głowa, tułów, ręce, nogi czy też broń.

Podczas tworzenia aplikacja sama podpowiada gdzie dodać dany element, co z jednej strony ułatwia zadanie, z drugiej sprawia, że działamy w pewnych ramach. Tworzonego przez nas robota możemy obracać, przybliżać, czy też zmieniać ułożenie jego mechanicznych elementów (np. nóg, broni, głowy). Gdy całość będzie gotowa możemy przejść do edycji wizualnych walorów obiekty.

Poza określeniem koloru można nałożyć na bryłę teksturę lub wybrać dla niej wykończenie złożone z powtarzającego się wzoru Aby uprzyjemnić proces tworzenia aplikacja oferuje kilka różnych scenografii, które mogą zastąpić domyślną. Gdy będziemy zadowoleni z naszej pracy, obiekt możemy wydrukować, bądź też zapisać na później.

Aplikacja Tinkerplay potrafi bawić nawet jeżeli nie dysponujemy odpowiednią drukarką. Przypomina zabawę klockami, które dodatkowo możemy modyfikować zmieniając ich wygląd. Dzięki podpowiedziom jest dobrą propozycją nawet dla młodszych użytkowników. Dostępna jest w wersji uniwersalnej dla Windows Phone oraz Windows 8.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Autodesk Tinkerplay przekonuje, że projektowanie zabawek jest fajne

6
23.03.2015  •  Anna Rymsza

Autodesk stara się od najmłodszych lat przyzwyczajać do możliwości projektowania własnych przedmiotów. W końcu rynek pracy będzie potrzebował kolejnego pokolenia projektantów i warto zacząć wcześnie – zwłaszcza że może to być niezła zabawa. Do kolekcji aplikacji 123D, przeznaczonych dla zaczynających przygodę z drukiem przestrzennym, dołączył kierowany do dzieci Tinkerplay. Aplikacja Tinkerplay jest kolejnym podejściem do zaangażowania dzieci w proces tworzenia własnego przedmiotu użytkowego. Znajdziemy tu ogromną bibliotekę gotowych elementów, z których w trójwymiarowym widoku można…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy