TinyWall 2.1.10

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Zapory sieciowe (firewalle)
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

TinyWall to nakładka na zaporę sieciową wbudowaną w systemach Windows Vista i 7. Jej instalacja pozwala ułatwić zarządzanie konfiguracją systemowego firewalla, dodając przy tym także kilka użytecznych funkcji.

Narzędzie stworzone zostało w celu uproszczenia i po części także poszerzenia funkcjonalności domyślnej zapory sieciowej Windows. Pozwala ono chronić komputer przed setkami różnego rodzaju wirusów, trojanów czy robaków, pozostając przy tym w dalszym ciągu narzędziem niezakłócającym codziennej pracy dużą ilością powiadomień itp. Nie wymaga ono również od użytkownika specjalistycznej wiedzy o topologii sieci, portach czy protokołach internetowych.

TinyWall działa w oparciu o zaporę sieciową Windows i nie instaluje w systemie żadnych dodatkowych sterowników lub komponentów jądra. Program wykorzystuje mechanizm stref sieciowych, umożliwiając łatwą zmianę ustawień ochrony w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy (dom, praca, miejsce publiczne). Z poziomu ustawień narzędzia możemy szybko i sprawnie zmieniać tryb ochrony (normalna ochrona, zezwól na wychodzące, blokuj wszystko itp.), a także definiować tymczasowe reguły firewalla.

Nie zabrakło również mechanizmu autouczenia i dodatkowej ochrony dostępu do konfiguracji zapory hasłem. W ręce użytkownika trafia ponadto funkcja zabezpieczania pliku hosts oraz tworzenia list zablokowanych portów czy domen. TinyWall w pełni obsługuje protokół IPv6.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekkość, szybkość, prostota, niezawodność, ładny wygląd, darmowy
brak
ocena użytkownika
05.10.2017 13:52 • Recenzja do wersji 2.1.8

Najlepszy darmowy firewall jaki na teraz istnieje. Robi to co ma robić, w pełni przejrzysty i konfigurowalny nie wyudza danych jak konkurencja. Godny następca PC Tools Firewall plus(niedziałający już niestety na Windows 10)