Tlen dla Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma o2.pl Sp. z o.o., wydawca popularnego komunikatora Tlen postanowiła wyjść na przeciw użytkownikom systemu operacyjnego spod znaku Pingwinka. Na stronie domowej projektu możemy pobrać wersję beta programu na architekturę 32 i 64 bitową. Oprócz paczek binarnych, mamy gotowe skrypty instalacyjne.

Tlen Linux to bezpłatna odmiana komunikatora internetowego Tlen, który bazuje na sieci Jabber. Aplikacja pozwala nie tylko na komunikowanie się w obrębie własnej sieci, ale również prowadzenie rozmów z użytkownikami Gadu-Gadu. Poza prowadzeniem rozmów z użyciem emotikon, oferuje możliwość przesyłania plików, prowadzenia rozmów głosowych i wideokonferencji oraz wysyłania SMS-ów, a także integruje się z pocztą o2. Dzięki skórkom można prawie dowolnie zmieniać i dostosowywać do swoich potrzeb wygląd Tlena, a poprzez system wtyczek funkcjonalność programu może być poszerzana o kolejne opcje.

W najnowszej wersji 7.0.1.17 dodano obsługę sieci Gadu-Gadu, dodawanie skrótów klawiszowych oraz poprawki stabilności. Pełną listę zmian można przeczytać w oficjalnym changelogu.

© dobreprogramy