Tlenofon - rozmowy nawet 90% taniej!

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio na polskim rynku komunikatorów technologia VoIP rozwija się niezwykle dynamicznie. Gadu-Gadu już zapowiada nową wersję (o czym pisaliśmy pisaliśmy), która między innymi umożliwiać będzie rozmowy z abonentami sieci telefonicznych, WPKontakt już testuje Nawijkę (o czym również pisaliśmy), a Tlen właśnie wprowadza Tlenofon.

Tlenofon wykorzystuje możliwości Internetu do łączenia się z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi (w Polsce i za granicą). To przykład tzw. telefonii internetowej (VoIP) która na świecie (w USA i Europie Zachodniej) zaczyna szybko zastępować tradycyjną.

Tlenofon to usługa bezabonamentowa. Płaci się tylko za faktycznie wydzwonione minuty. Jest to jednak standard na rynku. Nowością jest model postpaid, czyli płatności na podstawie rachunku po wykonaniu usługi. Od grudnia możliwe będą również płatności w modelu prepaid, czyli poprzez uprzednie doładowanie konta.

Wraz z końcem listopada będzie można na życzenie otrzymać własny numer telefonu (koszt: 5 zł / miesiąc) oraz dodatkowo odbierać rozmowy telefoniczne na swoim komputerze i oczywiście odbierać faksy.

Oto kilka przykładowych cen połączeń: lokalne: 0,09 zł / min, międzymiastowe: 0,09 zł / min, komórkowe: 0,65 zł / min, do USA: 0,14 zł / min, do Niemiec: 0,12 zł / min.

© dobreprogramy
s