r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tłumacz Google umożliwi swobodną konwersację

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Najnowsza odsłona usługi Google Translate dla telefonów z systemem Android została wzbogacona o tryb konwersacji, pozwalający na swobodne prowadzenie rozmowy w języku, którego nie znamy.

Nowy, eksperymentalny tryb tłumacza Google pozwala na prowadzenie rozmowy głosowej między dwoma osobami mówiącymi różnymi językami. Usługa łączy w sobie wiele dotychczasowych rozwiązań stworzonych przez firmę, takich jak tłumacz internetowy, przekładanie mowy ludzkiej na tekst i zamiana tekstu na mowę przy użyciu syntezatora. Technologia ta jest obecnie na bardzo wczesnym etapie rozwoju i ma problemy ze zrozumieniem osób mówiących slangiem lub posiadających nietypowy akcent.

Obecnie Conversation Mode pozwala na prowadzenie rozmowy w języku angielskim i hiszpańskim. Praktyczne działanie nowej usługi zostało zaprezentowane podczas targów IFA. Najnowsza odsłona klienta Google Translate zawiera także szereg mniejszych usprawnień, takich jak przebudowany układ okien, nowe, bardziej czytelne ikony i zmiany w UI.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowszą wersję Google Translate dla Androida można pobrać bezpośrednio w Android Market.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.