reklama

Tłumaczenia napisów w YouTube

Strona główna Aktualności

O autorze

YouTube, najpopularniejszy serwis pozwalający na udostępnianie filmów doczekał się ostatnio sporej ilości zmian. Właściciel serwisu, firma Google, nie spoczął na laurach i wprowadził, w ubiegły weekend kolejne usprawnienie.

Dodana funkcjonalność ma za zadanie stworzyć bardziej przystępnymi dla użytkowników, opisy i napisy dołączone do publikowanych klipów wideo. Jej działanie polega na konwersji pierwotnego języka, w którym wysłany został wybrany film, na dowolny inny. Włączenie opcji sprowadza się z kolei do aktywowania z poziomu dolnego rogu odtwarzacza. Stamtąd, korzystając z prostego menu, możliwe jest zdefiniowanie do jakiego języka tłumaczone mają być klipy.

Co ważne, nowa funkcja wykorzystuje silnik Google Translate. Daje tym samym użytkownikom do wyboru wybór ponad 35 języków świata, od niedawna wśród nich znaleźć można także polski. Warto też zaznaczyć, że zastosowanie nowych funkcjonalności możliwe staje się jedynie w przypadku filmów zawierających napisy. Nie dotyczy to zatem większości wszystkich.

Pożądane byłoby wprowadzenie translacji mowy na tekst, powodując automatyczne dołączanie w każdym z filmów napisów. Znacznie uprościłoby to korzystanie z nowych możliwości serwisu, które nabrałyby szerszego zastosowania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić