r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

To już definitywny koniec Zune, Microsoft zapowiedział likwidację muzycznej usługi

Strona główna AktualnościINTERNET

Był taki czas, gdy Microsoftowi wydawało się, że może być jak Apple i mieć własny odtwarzacz MP3 – i stworzył coś, co nosiło nazwę Zune. Niezbyt gustowne plastikowe pudełko, dostępne m.in. w kolorze brązowym, nie wzbudziło jednak poklasku. I mimo że kolejne modele wyglądały już lepiej, mimo że pojawiły się dodatkowe usługi i oprogramowanie, Zune nigdy nie zdołało stać się alternatywą dla iPoda, produkcję tych urządzeń zakończono w 2011 roku. Pozostały usługi, z czasem coraz bardziej wiązane z marką Xbox. Teraz jednak i one mają odejść w niepamięć.

Już 15 listopada wszystkie usługi Zune przestaną działać, na czele ze strumieniowaniem muzyki. Posiadacze płatnych subskrypcji nie powinni jednak narzekać, zostaną one przekonwertowane na subskrypcję do usługi Groove Music, z dostępem do wszystkich utworów w katalogu. Same odtwarzacze Zune wciąż będą działały, wciąż też będzie można przegrywać na nie muzykę z peceta (i vice versa). Niestety treści chronione przez DRM nie będą mogły być odtworzone, jeśli licencja na nie nie zostanie odnowiona.

Szczegółowe informacje o zmianach znajdziecie na stronach Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.