To już koniec Windows 3.11!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

To nie żart ani informacja sprzed kilku lat - Microsoft ogłosił, że 1 listopada bieżącego roku definitywnie zakończy się żywot Windows for Workgroups 3.11. Okazuje się bowiem, że ten dość leciwy już system wbudowywany był w niektóre urządzenia i wraz z nimi wciąż był sprzedawany. To właśnie ten kanał sprzedaży był ostatnim aktywnym na rynku, sprzedaż pudełkowa i w wersjach OEM na nowych komputerach została zakończona już dawno.

Sam Windows 3.11 for Workgroups zadebiutował ponad piętnaście lat temu. Był pierwszym systemem Windows oferującym użytkownikom wbudowaną funkcjonalność sieciową. Wkrótce będzie już tylko historią. Skoro udało mu się jednak przetrwać półtorej dekady, automatycznie nasuwa się pytanie, do kiedy Microsoft będzie pozwalać na sprzedaż Windows XP Embedded, również systemu wbudowywanego w rozmaite urządzenia...

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję