r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

To już pewne: za zakupy na Steamie wkrótce zapłacimy bitcoinami

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Nieoficjalne informacje, czy raczej spostrzeżenia redditowej społeczności, pozwoliły kilka miesięcy temu stwierdzić, że Valve pracuje nad nową metodą płatności, która wkrótce trafi na Steama. Chodziło wówczas o możliwość robienia zakupów w popularnej usłudze z wykorzystaniem bitcoinów. Dziś zostało już to oficjalnie potwierdzone, opublikowano także dodatkowe informacje.

Można mieć jednak pewne wątpliwości co do wiarygodności opublikowanych na Reddicie informacji. Udostępniono tam bowiem zrzut ekranu z zamkniętego forum Steamworkd Development. Niemniej inni użytkownicy potwierdzają, że znalazł się tam wpis zatytułowany Obsługa bitcoinów wkrótce!.

Bitcoiny stają się coraz popularniejszą metodą płatności online w części państw, uruchamiamy zatem system, który chroni naszych partnerów do ryzyka i jednocześnie stanowi wartość dla końcowego użytkownika.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Steam będzie wykorzystywał do obsługi płatności zewnętrzną usługę, najprawdopodobniej serwis bitpay.com. W ten sposób nowa metoda płatności ma zostać wprowadzona bez jakichkolwiek utrudnień zarówno dla deweloperów, jak i dla kupujących.

r   e   k   l   a   m   a

Ceny niezmiennie pozostaną wyświetlane w tradycyjnych walutach, żądana przez producenta kwota będzie zatem automatycznie przeliczana na bitcoiny uwzględniając kurs dzienny. Twórcy gier będą otrzymywać pieniądze także w tradycyjnej walucie, a cały proces ma się odbywać natychmiastowo, jak przystało na kryptowalutę, bez pośrednictwa Valve’a. Nie została natomiast opublikowana informacja, kiedy na Steamie będziemy mogli płacić bitcoinami.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.