reklama

Tobi 1.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Inter-Spider, znana z aplikacji Smabi - jednego z nielicznych programów do wspomagania sprzedaży dla Linuksa, opublikowała dzisiaj nową wersję programu TOBI 1.1 - aplikacji bazodanowej o różnorakich zastosowaniach.

TOBI jest uniwersalnym systemem bazodanowym, gdzie użytkownik sam decyduje o obszarze zastosowań programu. Przy pomocy tego narzędzia można prowadzić magazyn, utrzymywać bazę danych osobowych pracowników lub klientów, prowadzić w niej zapisy, dokonywanych pomiarów meteorologicznych i wszystko to co tylko można opisać udostępnionym zespołem cech, które nazwie użytkownik. Wszystkie te obszary bazodanowe będą do dyspozycji w ramach jednej i tej samej aplikacji, a użytkownik będzie mógł przełączać się między nimi stosownie do potrzeby chwili. TOBI oferuje również tryb pracy jako aplikacji obsługi magazynu (odnotowuje zmiany stanów mag.) i umożliwia import danych do bazy z tekstowego pliku w formacie CSV (czyli informacji wyeksportowanych np. z arkusza Excela, bądź programu Calc z pakietu OpenOffice.org).

Wśród najważniejszych zmian oferowanych przez wersję 1.1 znaleźć można możliwość importu danych do bazy z plików CSV, obsługę magazynu już nie "domyślnie" - ale jako wydzielony tryb pracy, uzupełnienie struktury rekordów o pole "Opis" i możliwość dołączenia do każdego rekordu do 3 załączników. Autorzy poza tym usunęli wykryte błędy i wprowadzili drobne modyfikacje.

Najnowszą wersję programu TOBI 1.1 przeznaczoną dla platformy Windows można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia bazodanowe. TOBI dostępny jest również w wersji dla systemu Linux. Więcej informacji znaleźć można na stronie projektu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama