reklama

Tobii i SteelSeries chcą jeszcze w tym roku upowszechnić sterowanie wzrokiem w grach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Szwedzka firma Tobii w zeszłym roku zapowiadała, że zrewolucjonizuje obsługę komputera z zestawem REX, wprowadzając sterowanie komputerem wzrokiem pod strzechy, a w tym mamy kontynuację obiecanek. We współpracy ze SteelSeries ma ona zamiar udowodnić oto, że opracowana przez nią technologia idealnie nadaje się do gier. Zainteresowani tematem mogą już zamawiać wczesną wersję zestawu deweloperskiego EyeX wraz z dołączanymi narzędziami w stanie alpha. Wersja dla konsumentów, już opracowywana przez SteelSeries, miałaby pojawić się w sklepach w nadchodzące lato.

Rozwiązanie Tobii używa sensora do wychwytywania w trzech wymiarach ruchu gałek ocznych, aby ustalić, w który konkretnie punkt ekranu patrzy użytkownik. Myszki oraz klawiatury lub ulubionego pada gracza swoim pomysłem firma nie zastąpi, lecz jako coś wykorzystywane dodatkowo, system może mieć faktycznie wiele ciekawych zastosowań. Ponoć idealnie sprawdzi się on w strategiach, gdzie wzrok stale skacze od mini mapy do jednostek i z powrotem. Wpłynie również na wczucie się w klimat gier RPG w ujęciu FPP, usprawniając interakcję z napotkanymi postaciami czy przedmiotami. W strzelankach za to jeszcze szybsze stanie się korzystanie z menu kołowego wyboru broni lub zdolności.

Wyobraźcie sobie teraz gogle Oculus Rift z zintegrowanym EyeX. Wirtualny oczopląs...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama