Windows Phone 7 Część 2

Witam w drugiej części mojej recenzji HTC Mozart. Cała recenzja będzie opierała się na moich spostrzeżeniach i uwagach z użytkowania tego smatphon-a. Oczywiście każdy używa telefonu do różnych rzeczy.

System operacyjny

W komentarzach w poprzedniej mojej części jedna osoba napisała, że Windows Phone to nadal wersja 7. HTC 7 Mozart pracuje pod kontrolą Windows Phone 7.5 czyli zaktualizowanej wersji 7.

reklama

System pracuje bardzo szybko, nie ma żadnych przestojów, nie ma żadnego czekania. system pracuje po prostu bez żadnych zastrzeżeń i uwag. Rzeczą króra może denerwować użytkowników to to, że podczas użytkowania telefonu nie widzimy ani jak silny jest sygnał anteny, czy polączenie WiFi jest aktywne i jak dużo zostało nam baterii. Ikonki chowają się i widzimy tylko która jest godzina. Jak dla mnie jest to bezsensowne rozwiązanie.
Po udostępnionej aktualizacji mamy oprogramowanie o numerze 7.10.7740.16
Aktualizacja która niedawno została udostępniona wprowadza min. długo oczekiwane przez większość użytkowników udostępnianie internetu.

Na razie nie miałem okazji udostępniać internetu za pomocą HTC więc nic więcej nie napisze na temat tej funkcji

Wirtualna klawiatura

Z klawiaturą mamy do czynienia tak naprawdę najczęściej. Albo podczas pisania sms-ów, wybierania numeru osoby do której chcemy zadzwonić. Lub po prostu podczas wpisywania adresów podczas korzystania z internetu. Co mogę powiedzieć o niej?
Jest bardzo dobra i czuła. Wystarczy tylko musnąć klawisz, a litera pokazuje się na ekranie telefonu. Jednynie osoby o naprawdę grubych palcach , lub podczas np szybkiego marszu lub podczas jazdy samochodem mogą mieć kłopoty z trafieniem z wirtualny klawisz. Gdy napiszemy jakieś słowo, to w górej części pojawiają się gotowe słowa ze słownika. Zaletą jest także możliwość używania klawiatury w każdej pozycji, w ktorej ustawimy telefon. Klawiatura nie zmienia położenia tylko gdy ustawimy telefon "do góry nogami"

Pisząc sms-a gdy chcemy zamienić go na mms-a wystarczy nacisnąć na ikonkę spinacza i dodać zdjęcie.

Książka adresowa

W HTC Mozart mamy do dyspozycji bardzo rozbudowaną książkę adresową. Niestety nie jest ona pozbawiona wady. Ale o tym za chwilę.
Owszem wpisując kontakt możemy przyporządkowć danej osobie adres, nr fax, telefon służbowy i do firmy. Ale nie możemy np. wpisać np dwóch różnych numerów komórkowych. Możemy wpisac jeden, a drugi może być numerem domowym.
Może to jest drobiazg, ale dla mnie jest to wadą. W nokii, którą użytkowałem wcześniej nie miałem takiego czegoś. Mogłem wpisać kilka numerów komórkowych.
Następną wadą to ucinanie nazw w książce adresowej. Wydaje mi się że odpowiada za to zbyt wielka czcionka. Szkoda, że tego nie mogę zmienić.

Możemy również kontakty zbierać w różne grupy.

Konwersacje czyli SMS-y

W kwestii sms-ów musiałem trochę zmienić swoje nawyki. W poprzednich moich telefonach każda wiadomość tekstowa to była nowa pozycja w książce wiadmości sms. Tutaj natomiast mamy konwersację. Na początku było to dla mnie dziwne, ale teraz bardzo mi się to podoba.

W ustawieniach wiadmości nie podoba mi się to, że nie możemy ustawić raportów doręczenia mms-ów. Sms-ów tak, ale dlaczego mms-ów nie? Nie mam pojęcia

W tej części to byłoby wszystko. Już niebawem opublikuję trzecią część.
Zapraszam do komentowania. 

urządzenia mobilne
reklama

Komentarze