Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows Phone 7 Część 2

Witam w drugiej części mojej recenzji HTC Mozart. Cała recenzja będzie opierała się na moich spostrzeżeniach i uwagach z użytkowania tego smatphon-a. Oczywiście każdy używa telefonu do różnych rzeczy.

System operacyjny

W komentarzach w poprzedniej mojej części jedna osoba napisała, że Windows Phone to nadal wersja 7. HTC 7 Mozart pracuje pod kontrolą Windows Phone 7.5 czyli zaktualizowanej wersji 7.

System pracuje bardzo szybko, nie ma żadnych przestojów, nie ma żadnego czekania. system pracuje po prostu bez żadnych zastrzeżeń i uwag. Rzeczą króra może denerwować użytkowników to to, że podczas użytkowania telefonu nie widzimy ani jak silny jest sygnał anteny, czy polączenie WiFi jest aktywne i jak dużo zostało nam baterii. Ikonki chowają się i widzimy tylko która jest godzina. Jak dla mnie jest to bezsensowne rozwiązanie.
Po udostępnionej aktualizacji mamy oprogramowanie o numerze 7.10.7740.16
Aktualizacja która niedawno została udostępniona wprowadza min. długo oczekiwane przez większość użytkowników udostępnianie internetu.

r   e   k   l   a   m   a

Na razie nie miałem okazji udostępniać internetu za pomocą HTC więc nic więcej nie napisze na temat tej funkcji

Wirtualna klawiatura

Z klawiaturą mamy do czynienia tak naprawdę najczęściej. Albo podczas pisania sms-ów, wybierania numeru osoby do której chcemy zadzwonić. Lub po prostu podczas wpisywania adresów podczas korzystania z internetu. Co mogę powiedzieć o niej?
Jest bardzo dobra i czuła. Wystarczy tylko musnąć klawisz, a litera pokazuje się na ekranie telefonu. Jednynie osoby o naprawdę grubych palcach , lub podczas np szybkiego marszu lub podczas jazdy samochodem mogą mieć kłopoty z trafieniem z wirtualny klawisz. Gdy napiszemy jakieś słowo, to w górej części pojawiają się gotowe słowa ze słownika. Zaletą jest także możliwość używania klawiatury w każdej pozycji, w ktorej ustawimy telefon. Klawiatura nie zmienia położenia tylko gdy ustawimy telefon "do góry nogami"

Pisząc sms-a gdy chcemy zamienić go na mms-a wystarczy nacisnąć na ikonkę spinacza i dodać zdjęcie.

Książka adresowa

W HTC Mozart mamy do dyspozycji bardzo rozbudowaną książkę adresową. Niestety nie jest ona pozbawiona wady. Ale o tym za chwilę.
Owszem wpisując kontakt możemy przyporządkowć danej osobie adres, nr fax, telefon służbowy i do firmy. Ale nie możemy np. wpisać np dwóch różnych numerów komórkowych. Możemy wpisac jeden, a drugi może być numerem domowym.
Może to jest drobiazg, ale dla mnie jest to wadą. W nokii, którą użytkowałem wcześniej nie miałem takiego czegoś. Mogłem wpisać kilka numerów komórkowych.
Następną wadą to ucinanie nazw w książce adresowej. Wydaje mi się że odpowiada za to zbyt wielka czcionka. Szkoda, że tego nie mogę zmienić.

Możemy również kontakty zbierać w różne grupy.

Konwersacje czyli SMS-y

W kwestii sms-ów musiałem trochę zmienić swoje nawyki. W poprzednich moich telefonach każda wiadomość tekstowa to była nowa pozycja w książce wiadmości sms. Tutaj natomiast mamy konwersację. Na początku było to dla mnie dziwne, ale teraz bardzo mi się to podoba.

W ustawieniach wiadmości nie podoba mi się to, że nie możemy ustawić raportów doręczenia mms-ów. Sms-ów tak, ale dlaczego mms-ów nie? Nie mam pojęcia

W tej części to byłoby wszystko. Już niebawem opublikuję trzecią część.
Zapraszam do komentowania. 

urządzenia mobilne

Komentarze