reklama

TomTom GO z dożywotnią aktualizacją i usługą Lifetime Traffic na polskim rynku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Firma TomTom, dostawca map i urządzeń nawigacyjnych, poinformowała o nowej serii urządzeń GO, które od lipca są dostępne w sprzedaży w Polsce. Modele GO400, GO500 i GO600 łączą wspólne cechy — dożywotnia aktualizacja map, a także dożywotni dostęp do informacji o ruchu drogowym.

W nowej serii TomTom postawił na wygodę i łatwość obsługi nawigacji. Wprowadzono szybką wyszukiwarkę, która zaczyna działać wraz z wpisaniem pierwszych liter. Mapy we wszystkich modelach stały się interaktywne. Użytkownik na bieżąco widzi na nich, co dzieje się na wyznaczonej trasie oraz wokół miejsca, w którym się znajduje. Pojawiające się ikony informacyjne można odczytać po jednym dotknięciu. Dodatkowo, za pomocą dotyku kierowca może przewinąć obszar mapy i zmienić miejsce docelowe.

Wspomniane wcześniej dożywotnia usługa Lifetime TomTom Traffic, dołączona do wszystkich modeli z rodziny GO, jest dostępna dzięki opcji podłączenia smartfona. Nawigacja GPS łączy się przy pomocy Bluetooth, wykorzystuje pakiet transmisji danych i w czasie rzeczywistym informuje kierowcę o natężeniu ruchu, oraz wszystkich zmianach na drodze. Szkoda, że TomTom do tych usług nie dodał przydatnej bazy fotoradarów. Można z nich korzystać bezpłatnie przez trzy pierwsze miesiące.

Nawigacje z serii GO wybiera się głównie pod kątem rozmiaru ekranu. Dostępne są 4,3- , 5- i 6-calowe, które kosztują kolejno 799, 899 i 1049 złotych. Można się również zdecydować na aplikację instalowaną w pamięci smartfona i zapłacić za nią około 200-250 złotych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić