TomTom szuka wsparcia w walce z Microsoftem

Strona główna Aktualności

O autorze

O wzajemnych oskarżeniach odnośnie naruszania patentów pomiędzy Microsoftem a firmą TomTom pisaliśmy już na łamach naszego vortalu. Teraz TomTom szuka wsparcia w organizacji Open Invention Network.

O działaniach TomToma i porozumieniu z OIN donosi serwis internetnews.com. Open Invention Network to organizacja założona w 2005 roku przez IBM, NEC, Novell, Philips, Red Hat i Sony. Jej nadrzędnym celem jest ochrona środowiska linuksowego. Aby to osiągnąć, OIN zbiera patenty i bezpłatnie licencjonuje je firmom trzecim pod warunkiem zobowiązania się licencjobiorców do niepobierania opłat z tego tytułu od innych podmiotów. Drugim celem jest wspieranie firm należących do OIN w sporach patentowych, udowadniając, że dane rozwiązania nie są nowe i były już wykorzystywane wcześniej. Gdy metoda ta zawiedzie, organizacja składa kontrpozwy w przypadku posiadania w swojej bazie danego patentu.

OIN wydaje się dobrym partnerem dla borykającej się z problemami patentowymi firmy TomTom - pomoc posiadającej niewątpliwie duże doświadczenie organizacji być może pozwoli przechylić producentowi nawigacji szalę na swoją korzyść. Czas pokaże, czy TomTom będzie potrafił właściwie wykorzystać takie wsparcie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi