r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tomahawk 0.8.4

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tomahawk to odtwarzacz multimediów dla Windows nastawiony na obsługę muzyki dostępnej online, a także współpracę z licznymi dodatkami.

Program umożliwia odtwarzanie szerokiej palety materiałów z różnych źródeł. Za pomocą Tomahawka otworzymy zarówno bibliotekę piosenek z pamięci komputera, jak i serwera, sieci, a także popularnych serwisów. Możemy więc wyszukiwać i odtwarzać materiały z YouTube czy Skreemr i innych. Ponadto program korzysta z zewnętrznych narzędzi jak Playdar albo Echonest (inteligentne listy odtwarzania). Umożliwia to między innymi korzystanie z sugestii na temat podobnych wykonawców czy gatunków muzycznych. W ten sposób możemy tworzyć listy odtwarzania na podstawie długości utworu, tagów, energii piosenki czy głośności.

Aplikacja automatycznie wyszukuje materiały muzyczne zapisane w pamięci komputera, a także na podłączonych nośnikach zewnętrznych. Kolejne ważne funkcje to obsługa Last.fm, Jabbera, Google Chat czy Twittera. Dzięki temu możemy w łatwy sposób dzielić się muzyką i przesyłać informacje znajomym. Tomahawk pozwala ponadto na wyświetlanie informacji o ostatnio odtwarzanych utworach czy listach.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość instalowania dodatków rozszerzających możliwości programu. Na przykład za pomocą Playlick możemy importować metadane list odtwarzania z Last.fm, Spotify, XSPF czy podcastów. Z kolei Tomahawklet przechwytuje listy odtwarzania ze stron internetowych i pozwala na ich import do programu.

Program nie jest już oficjalnie rozwijany, twórcy poinformowali o możliwości rozwoju jego funkcji samodzielnie. Kod aplikacji dostępny jest w serwisie GitHub.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Odtwarzacz Tomahawk nie będzie dalej rozwijany – ale czy na pewno?

23
16.06.2017  •  Oskar Ziomek

Chcąc posłuchać muzyki z komputera, mamy dzisiaj wiele rozwiązań. Poczynając od dowolnego odtwarzacza z własną biblioteką i serwisów streamingowych pokroju Spotify, na internetowych radiach czy choćby kanale YouTube kończąc. Należącą do tej szerokiej grupy aplikacji propozycją jest także Tomahawk, który łączy cechy serwisów online oraz własnej kolekcji plików. Niestety, jak wynika z informacji zamieszczonych w Sieci przez twórców, program nie będzie już dalej rozwijany. Tomahawk to aplikacja, której cechą szczególną jest sposób wyszukiwania utworów. Użytkownik nie musi martwić się, do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   6 #7 26.12.2017 12:58

Ambicje na jedyny odtwarzacz do wszystkiego, w związku z czym ciężki i przećkany. Mnóstwo kanałów, z których przeciętny użytkownik niekoniecznie korzysta. Jeśli siedzicie po uszy w streamingach - może... Do okazjonalnego odsłuchania MP3 niespecjalnie.

  #6 18.07.2013 20:33

Na chwilę obecną dno i wodorosty:) Polecam za to Audials One 10:) Super program do słuchania przez internet.

saturno   12 #5 26.03.2013 16:54

Słabe spolszczenie.

luqass   15 #4 20.05.2012 16:08

powiem tylko tyle, instalator 35mb. dziekuje :)

  #3 10.06.2011 15:06

...jest taki player w ktorym mozna kolejkowac a potem automatycznie odtwarzac np. filmy YouTube - nazywa sie - M U Z I I C ! - Muziic Player posiada tez radio ktore moze nie szokuje iloscia stacji ale posrod nich jest np. Radio Pink Floyd ktore nadaje w calosci albumy grupy ! - Muziic posiada tez wizualizacje dla uprzyjemnienia sluchania i jest ogolnie znakomity ! Oto link : http://www.muziic.com/download.php

Shun   3 #2 29.03.2011 08:50

Na chwilę obecną nie warty uwagi.

MadTreXx   4 #1 28.03.2011 23:04

Testowałem przed chwilą. Okropny. Może kiedyś, teraz Aimp lub foobar.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.