Tomb Raider: Legend

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Tomb Raider: Legend to siódma z kolei, główna odsłona przygód zawsze szukającej akcji Lary Croft. Oczywiście mowa tutaj o serii przed jej restartem w 2013 roku, gdy przygody bohaterki zaczęły być opowiadane na nowo, a ona sama stała się dużo młodsza. W dziele bardzo rozpoznawalna ikona gier komputerowych podąża śladem rycerzy króla Artura, by w końcu odnaleźć również jego legendarny miecz Excalibur.

Podstawy rozgrywki, które uczyniły markę znaną, nie zmieniły się od lat. Przede wszystkim trzeba rozglądać się po otoczeniu, aby odnaleźć drogę dalej. Zazwyczaj sprowadza się to do dopatrzenia się występu skalnego lub półki, by potem przeskakując z krawędzi na krawędź dostać się do kolejnego fragmentu lokacji. Drugi element zabawy to okazjonalne wymiany ognia z dobrze uzbrojonymi przeciwnikami.

Z ciekawszych nowości, tytuł większą uwagę przywiązywał do dość prostych zagadek z wykorzystaniem fizyki świata. Niejednokrotnie spycha się kamienie, aby obciążyć jakiś element scenografii i móc po nim przejść wyżej. Przydatna okazuje się też linka z magnesem, do przeciągania obiektów, lecz także bujania się na niej. W walce z wrogami da się zaś skorzystać z fragmentów otoczenia, np. zrzucając na nich głazy i kolumny.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek przygody, czyli misję w Bolivii, oferując nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Powinna narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Kylek   7 #2 29.02.2016 19:53

Jaki jest sens wrzucania na DP tak starych gier czy ich wersji demo? Ta nawet nie jest darmowa... I żeby nie było - jestem wielkim fanem Lary, ale nie rozumiem, po co się tutaj Legenda znalazła.

W ogóle nie bardzo mi się idea wrzucania na portal gier podoba. DP nigdy nie zastąpi serwisów typu GryOnLine, Gamezila czy Muve. Wiec po co to wszystko - żeby podnieść statystyki odsłon całego portalu?

A co do samej gry...

"Legenda" jest chyba najłatwiejszą odsłoną przygód pięknej (a w poziomie Tokio wręcz obłędnej) pani archeolog. Pamiętacie "The Last Revelation"? Boże, ileż ja wieczorów nad nią siedziałem... Generalnie idzie się tutaj cały czas przed siebie. Zagadki są banalne. Całą grę (ze wszystkimi sekretami) przechodzi się w jakieś 8 godzin a potem zostaje już zabawa z próbami czasu, by na koniec dostać strój bikini (i od tego momentu lepiej nie grać pod okiem dziewczyny lub żony). Gra zrobiona, według mnie, "na zachętę" - nowym graczom pozwala zapoznać się z Larą i nie zraża trudnością a starych wyjadaczy zachęca do powrotu po niezbyt udanym "Aniele Ciemności" (chociaż mnie się ten "odcinek" podobał).

Autor edytował komentarz.
ewjadaba   5 #1 29.02.2016 19:43

Na Steamie za 7 ojro, ale i tak się nie umywa do wersji z 1996r. :P

Autor edytował komentarz.