Tomb Raider: Legend

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Tomb Raider: Legend to siódma z kolei, główna odsłona przygód zawsze szukającej akcji Lary Croft. Oczywiście mowa tutaj o serii przed jej restartem w 2013 roku, gdy przygody bohaterki zaczęły być opowiadane na nowo, a ona sama stała się dużo młodsza. W dziele bardzo rozpoznawalna ikona gier komputerowych podąża śladem rycerzy króla Artura, by w końcu odnaleźć również jego legendarny miecz Excalibur.

Podstawy rozgrywki, które uczyniły markę znaną, nie zmieniły się od lat. Przede wszystkim trzeba rozglądać się po otoczeniu, aby odnaleźć drogę dalej. Zazwyczaj sprowadza się to do dopatrzenia się występu skalnego lub półki, by potem przeskakując z krawędzi na krawędź dostać się do kolejnego fragmentu lokacji. Drugi element zabawy to okazjonalne wymiany ognia z dobrze uzbrojonymi przeciwnikami.

Z ciekawszych nowości, tytuł większą uwagę przywiązywał do dość prostych zagadek z wykorzystaniem fizyki świata. Niejednokrotnie spycha się kamienie, aby obciążyć jakiś element scenografii i móc po nim przejść wyżej. Przydatna okazuje się też linka z magnesem, do przeciągania obiektów, lecz także bujania się na niej. W walce z wrogami da się zaś skorzystać z fragmentów otoczenia, np. zrzucając na nich głazy i kolumny.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek przygody, czyli misję w Bolivii, oferując nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Powinna narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!