Tomb Raider: Underworld

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tomb Raider: Underworld to kolejna współczesna odsłona przygód popularnej Lary Croft jeszcze przed tym, jak cała seria została zrestartowana. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją TR: Legend, do tego pewne elementy przedstawianej historii sięgają nawet pierwszej odsłony marki. Wyjaśniają się m.in. tragiczne losy rodziców bohaterki. Dzieło uznawane jest za jedno z najlepszych w ramach tych wypuszczanych przez całe lata.

Szkielet rozgrywki nie uległ większym zmianom. Wciąż mamy do czynienia z produkcją TPP, czyli widzimy postać w pełnej okazałości. Poziomy, po których przyjdzie się poruszać, są znacznie rozleglejsze i niejednokrotnie mamy kilka dróg do celu. Należy wykazać się wpierw spostrzegawczością, opracowując w głowie drogę przejścia dalej, np. po gzymsach, a później naturalnie zręcznością. Nie zabrakło strzelania do wrogów.

Z miejsca cieszy oczy dużo lepsza animacja Lary, poruszającej się zwyczajnie bardziej naturalnie. Bohaterka zyskała oczywiście nowe ruchy, w tym możliwość odbijania się od ścian. Powraca linka z magnesem, umożliwiająca chociażby przebycie rozpadlin. Więcej uwagi poświęcono szczegółom, tak niszczącego się otoczenia, jak i powiedzmy wyglądowi Croftówny po wyjściu z wody lub błota. Całości dopełnia świetna muzyka.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek przygody, czyli misję w Tajlandii, oferując nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Powinna narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!