FantAsia: Cube iWork11, czyli komputer, tablet graficzny oraz Xbox One w jednym

Netbooki, ach netbooki! Małe komputerki z ekranem o rozdzielczości zazwyczaj 1024 na 600 pikseli, które odeszły w niepamięć, chociaż niejednemu dzielnie służyły na wyjazdach służbowych. Nie dziwi mnie w tej chwili, że spotkał je taki los, zwłaszcza przy postępie w dziedzinie urządzeń tak zwanych konwertowalnych, czyli tabletów z dołączaną klawiaturą.

FantAsia: Oukitel K10000, czyli kanciasty PowerBank z WiFi, GPS i opcją dzwonienia

Niestety smartfon z ekranem 5,5 cala, który działałby na jednym ładowaniu dłużej niż cały dzień, to w 2016 roku wcale nie relikt przeszłości. Wręcz przeciwnie. Niejeden użytkownik dużego telefonu, nawet jeśli jest z niego niemal w pełni zadowolony, bo spełnia swą rolę w danym przedziale cenowym, za główną bolączkę wskaże zapewne krótki czas pracy na akumulatorze. Oczywiście moi ulubieni azjatyccy producenci sprzętów nie są jednak głusi na potrzeby rynku i ambitnie ładują do swoich urządzeń coraz większe ogniwa. Oukitel przeszedł niedawno sam siebie. Do modeli K4000 oraz K6000

FantAsia: OnePlus X, czyli rasowa piękność ze słabym niestety portfolio fotograficznym

Niejeden młody azjatycki producent elektroniki coraz prężniej działa poza granicami Chin, ale niewielu udało się stworzyć pewną wyjątkową otoczkę ekskluzywności wokół swoich propozycji sprzętowych. Niby niezależne OnePlus, a w istocie podmarka Oppo, może pochwalić się sporym sukcesem w tym temacie. Wypuściło raptem trzy smartfony na rynek, ale dzięki modelowi dystrybucji, opartemu z początku na systemie zaproszeń, udało się wytwórcy zbudować zapotrzebowanie na jego kolejne propozycje.

FantAsia: Elephone M2, czyli warto jest zapolować na aluminiowy telefon z 32 GB

Chińskiemu Elephone na pewno nie można zarzucić braku ambicji. Istniejąca od 2006 roku firma w początkowej fazie działania skupiała się na rozwoju i opracowywaniu nowych rozwiązań na rynku smartfonów, czego teraz zbiera żniwo. Przez ostatnie kilka miesięcy prężnie wypuszczano kolejne nowe modele telefonów, co chwila obwołując je flagowcami. Z jednej strony doprowadziło to do dość szybkiego zestarzenia się dopiero co wydanych modeli, z czego nabywców najbardziej zabolał brak regularnych aktualizacji oraz potrzeba zdania się na przerabiane, nie zawsze w pełni funkcjonalne ROM-y.

FantAsia: Chuwi Vi7, czyli do czego nadaje się najtańszy tablet z 3G oraz modułem GPS

Tablet to niewątpliwie przydatna rzecz. Zapewnia szybki i wygodny dostęp do informacji z sieci, może posłużyć w celach rozrywkowych, czyli do uruchamiania gier lub oglądania filmów, robić za GPS czy nawet przerośnięty telefon komórkowy, jeżeli ma odpowiednie podzespoły — przy okazji oferując też przenośny Internet. Ile trzeba obecnie zapłacić za podstawowy model, który umożliwiłby to wszystko? Sam zacząłem rozglądać się ostatnio dla odmiany za czymś tanim oraz prostym, jednak funkcjonalnym zarazem i w sklepie Gearbest wpadł mi w oko model Chuwi Vi7 za niecałe

FantAsia: Xiaomi Mi4i, czyli mały i smukły telefon w sam raz dla kobiet, choć nie tylko

Czytelnicy mojego bloga doskonale orientują się, że na jego łamach w ostatnim czasie przyglądałem się ciekawym telefonom głównie 5,5-calowym. Wypadało przełamać ten trend, zwłaszcza że fascynacja smartfonami rodem z Azji rozpoczęła się u mnie przecież od modelu z nieco mniejszym wyświetlaczem. Ponieważ w rozmowach prywatnych i na zlotach wiele osób bardzo polecało markę Xiaomi, przyszedł czas przyjrzeć się jednemu z popularniejszych modeli tego producenta, a konkretnie Mi4i.

FantAsia: ZUK Z1, czyli tajna broń Lenovo z 64 GB, optyczną stabilizacją i Cyanogenem

Nie samymi azjatyckimi smartfonami z niskiej oraz średniej półki człowiek żyje, więc gdy tylko pojawiły się pierwsze wieści o telefonie ZUK Z1, wiedziałem, że tenże model zapukać musi do mojego kącikowego okienka. Za produktem przemawiały tak parametry, z mocnym procesorem, 3 GB RAM, optyczną stabilizacją obrazu oraz 64 GB pamięci na czele, jak też wygląd, cena oczywiście plus oficjalne wsparcie od ekipy odpowiedzialnej za Cyanogen Moda, a więc popularnej alternatywnej wersji Androida.

FantAsia: miernik napięcia USB i plastikowe gogle VR Ritech Virtual Reality 3D Glasses II

Jeśli ktoś zarazi się już pasją do produktów rodem z Azji, pewnie bardzo szybko stanie się również po prostu gadżeciarzem, który zaglądał będzie do internetowych sklepów nie tylko w kategorię smartfonów czy tabletów. Chciałbym tym razem przybliżyć czytelnikom dwie przydatne rzeczy wypatrzone w sklepie Gearbest raczej w akcesoriach. Jedna z nich to niezwykle użyteczny miernik prądu