FantAsia
liczba publikacji: 49pierwszy wpis: 3 Kwietnia 2015ostatni wpis: 20 Lutego 2021

Cykl poświęcony różnorakim ciekawym wynalazkom sprzętowym rodem z Azji.

FantAsia: test telefonu Elephone P8 Mini. Maksimum możliwości przy mini cenie?

Firma Elephone stale zalicza wzloty i upadki. Model S7 producenta, stanowiący wizualnego brata bliźniaka nowszych rozwiązań Samsunga, zawiódł mnie na całej linii, skłaniając oto do porzucenia interesowania się kolejnymi modelami telefonów tej marki. Ewidentnie szło się w ilość, nie jakość, wybijając się zwłaszcza na polu braku wsparcia programowego dla fonów już starszych. W międzyczasie, z uwagi na potrzebę zamiany mocno spracowanej słuchawki w rodzinie, zacząłem rozglądać się za budżetowym smartfonem nie większym niż 5 cali, z możliwie jak najszerszym wachlarzem opcji.

FantAsia: test Chuwi Hi13. Chiński Surface Book za ułamek ceny sprzętu Microsoftu

Do czasu pokazania przez Microsoft urządzeń przenośnych z popularnej już rodziny Surface, zwłaszcza tych nowszych generacji, nie bardzo widziałem potrzebę zaopatrzenia się w tabletopodobne konstrukcje powyżej 10 czy 12-cali. Cóż, zakochałem się późno oraz nagle, tak jak wielu fanów nowych technologii, ale nie chciałem zdradzać uwielbianych azjatyckich urządzeń, ani tym bardziej odchudzać portfela o kilka tysięcy złotych. Od czego są jednak genialni producenci z Chin? Weźmy na to Chuwi Hi13. To wyraźna odpowiedź na

FantAsia: test GPD WIN, najmniejszego na świecie laptopa do gier. Skyrim w dłoniach!

PC Master Race! - chociaż nigdy nie utożsamiałem się z tym hasłem, to tak chce mi się faktycznie krzyczeć po kilku tygodniach używania mikrolaptopa do gier GPD Win z pełnym Windowsem 10 oraz z wbudowanym padem. Jak zwykle, sprytni Azjaci wymyślili urządzonko tak genialne w swej prostocie, że aż większość konsolek przenośnych załkała gdzieś z sentymentu na zakurzonych półkach, przy akompaniamencie popiskiwania niejednej staroszkolnej konsoli stacjonarnej.

FantAsia: test Umi Z, pierwszego na świecie telefonu z Helio X27. Jak droższy to lepszy?

Spośród wielu egzotycznych z nazwy, dla przeciętnego Polaka, producentów telefonów z Azji, nie przypuszczałbym, że to Umi będzie wytwórcą najszybciej celującym w segment premium i będącym w stanie zaskoczyć mnie jakością kolejnych modeli swoich urządzeń. Jasne, tutaj także mamy jedno z bardziej charakterystycznych dla Chińczyków podejść z wypuszczaniem w sumie niemal tego samego modelu w innej cenie i ze zmienioną nazwa, żeby dodatkowo zarobić na tych samych częściach, niemniej główne wydania sprzętu idą coraz lepszą drogą. Dla przypomnienia, mieliśmy

FantAsia: minitest ELE Blitz, Tornado i Thunder, produktów MGCOOL z QC 3.0

Wraz z dostrzegalnym wzrostem pojemności akumulatorów w telefonach komórkowych, co było bezpośrednią odpowiedzią na urządzenia z ekranami 5,5-cala oraz powyżej, które musieliśmy częstokroć zasilać przynajmniej codziennie, obmyślono technologie szybkiego ładowania. Coraz więcej sprzętów również z Chin chwali się obsługą takiego czy innego systemu, gdzie nazwy są różnorakie, ale ogólnie mówi się zazwyczaj o kompatybilności z Quick Charge Qualcomma, obecnie już w wersji 3.0.

FantAsia: test telefonu ZUK Z2, najtańszego modelu ze Snapdragonem 820 oraz 4/64 GB

Telefon ZUK Z1 był niezwykle interesująca próbą odświeżenia smartfonowego portfolio firmy Lenovo i udanym wprowadzeniem na rynek podmarki technologicznego potentata. W moim prywatnym rankingu, słuchawka ta zajmuje bardzo wysokie miejsce, a gdyby nie brzydki wypadek, w skutek którego została strzaskana, pewnie dalej służyłaby mi za pierwsze urządzenie do codziennej komunikacji ze światem.

FantAsia: test UMI Plus, taniego telefonu, który podaruje nabywcom odrobinę luksusu

Azjatyccy producenci sprzętu, zwłaszcza różnych telefonów komórkowych, niestety jeden po drugim przechodzą na wypluwanie na rynek coraz to nowszych modeli w krótkich odstępach czasu. Od premiery opisywanej nie tak dawno słuchawki UMI Super, firma matka zdążyła już wypuścić bliźniaczą konstrukcję, tylko przyciętą pod kątem parametrów, czyli telefon UMI Max. Nudy.

FantAsia: test Gole1, mini PC o wielkich możliwościach, z HDD 2,5 i ekranem 5-cali

Jako gadżeciarz i duży fan azjatyckiej elektroniki, często poszukuję urządzeń wychodzących poza, ujmijmy to, definicje sprzętowe, ale zarazem jak najbardziej użytecznych. Z małymi komputerkami mam do czynienia od dawna i tutaj szczególnie miło wspominam konstrukcje chińskiej firmy Mele, więc kiedy dowiedziałem się, że część osób z nią dotąd związanych poszło we własną markę, sam gorąco namawiałem kolegów techmaniaków na wsparcie zbiórki społecznościowej na

FantAsia: test Teclast X89 Kindow, taniej kolorowej alternatywy dla czytników Kindle

Od jakiegoś już czasu zastanawiałem się nad czytnikiem ebooków, aby w wygodny sposób móc powrócić do zagłębiania się w fabułę książek, ale stale wahałem się z uwagi na jeden powiązany z tym problem. Kolor, a konkretnie komiksy, jak też od czasu do czasu może ilustrowane magazyny. Nie samymi zadrukowanymi maczkiem, czarno-białymi stronicami człowiek żyje. Oczywiście propozycje z elektronicznym barwnym inkaustem kosztują sporo, więc w końcu myślami powróciłem do tabletów.