FantAsia
liczba publikacji: 49pierwszy wpis: 3 Kwietnia 2015ostatni wpis: 20 Lutego 2021

Cykl poświęcony różnorakim ciekawym wynalazkom sprzętowym rodem z Azji.

FantAsia: Elephone M2, czyli warto jest zapolować na aluminiowy telefon z 32 GB

Chińskiemu Elephone na pewno nie można zarzucić braku ambicji. Istniejąca od 2006 roku firma w początkowej fazie działania skupiała się na rozwoju i opracowywaniu nowych rozwiązań na rynku smartfonów, czego teraz zbiera żniwo. Przez ostatnie kilka miesięcy prężnie wypuszczano kolejne nowe modele telefonów, co chwila obwołując je flagowcami. Z jednej strony doprowadziło to do dość szybkiego zestarzenia się dopiero co wydanych modeli, z czego nabywców najbardziej zabolał brak regularnych aktualizacji oraz potrzeba zdania się na przerabiane, nie zawsze w pełni funkcjonalne ROM-y.

FantAsia: Chuwi Vi7, czyli do czego nadaje się najtańszy tablet z 3G oraz modułem GPS

Tablet to niewątpliwie przydatna rzecz. Zapewnia szybki i wygodny dostęp do informacji z sieci, może posłużyć w celach rozrywkowych, czyli do uruchamiania gier lub oglądania filmów, robić za GPS czy nawet przerośnięty telefon komórkowy, jeżeli ma odpowiednie podzespoły — przy okazji oferując też przenośny Internet. Ile trzeba obecnie zapłacić za podstawowy model, który umożliwiłby to wszystko? Sam zacząłem rozglądać się ostatnio dla odmiany za czymś tanim oraz prostym, jednak funkcjonalnym zarazem i w sklepie Gearbest wpadł mi w oko model Chuwi Vi7 za niecałe

FantAsia: Xiaomi Mi4i, czyli mały i smukły telefon w sam raz dla kobiet, choć nie tylko

Czytelnicy mojego bloga doskonale orientują się, że na jego łamach w ostatnim czasie przyglądałem się ciekawym telefonom głównie 5,5-calowym. Wypadało przełamać ten trend, zwłaszcza że fascynacja smartfonami rodem z Azji rozpoczęła się u mnie przecież od modelu z nieco mniejszym wyświetlaczem. Ponieważ w rozmowach prywatnych i na zlotach wiele osób bardzo polecało markę Xiaomi, przyszedł czas przyjrzeć się jednemu z popularniejszych modeli tego producenta, a konkretnie Mi4i.

FantAsia: ZUK Z1, czyli tajna broń Lenovo z 64 GB, optyczną stabilizacją i Cyanogenem

Nie samymi azjatyckimi smartfonami z niskiej oraz średniej półki człowiek żyje, więc gdy tylko pojawiły się pierwsze wieści o telefonie ZUK Z1, wiedziałem, że tenże model zapukać musi do mojego kącikowego okienka. Za produktem przemawiały tak parametry, z mocnym procesorem, 3 GB RAM, optyczną stabilizacją obrazu oraz 64 GB pamięci na czele, jak też wygląd, cena oczywiście plus oficjalne wsparcie od ekipy odpowiedzialnej za Cyanogen Moda, a więc popularnej alternatywnej wersji Androida.

FantAsia: miernik napięcia USB i plastikowe gogle VR Ritech Virtual Reality 3D Glasses II

Jeśli ktoś zarazi się już pasją do produktów rodem z Azji, pewnie bardzo szybko stanie się również po prostu gadżeciarzem, który zaglądał będzie do internetowych sklepów nie tylko w kategorię smartfonów czy tabletów. Chciałbym tym razem przybliżyć czytelnikom dwie przydatne rzeczy wypatrzone w sklepie Gearbest raczej w akcesoriach. Jedna z nich to niezwykle użyteczny miernik prądu

FantAsia: Meizu M2 Note, czyli 5,5-cali może być zgrabne i prostsze w obsłudze

Wybór smartfona dla siebie spośród wielu marek sprzętów, dostępnych prosto z Chin, nie należy do prostych. Różnice w cenie pomiędzy modelami różnych marek bywają niewielkie. Dopiero po wczytaniu się w recenzje w sieci człowiek jest w stanie wstępnie wyłapać nieciekawe problemy z poszczególnymi produktami, szczególnie tych dopiero wschodzących na rynku gwiazdek, by uniknąć wpadki. Bez kombinowania, bezpieczniejszym wyborem na początek wydaje się zainwestowanie pieniędzy oraz czasu w coś już dużo lepiej kojarzonej firmy.

FantAsia: Elephone P8000, czyli solidny, bo metalowy smartfon na poprawę wizerunku

Azjatyccy producenci telefonów, zwłaszcza ci, którzy chcą szybko przekonać świat, że ich produkty nie są wcale dużo gorsze od markowych rozwiązań, potrafią niemal równocześnie wydać na rynek kilka rodzajów tzw. flagowców. Elephone to tutaj jeden z najprężniej działających wytwórców, któremu jednak pośpiech szkodzi, jeśli o wizerunek chodzi. Model P7000

FantAsia: Teclast X98 Air 3G, czyli mający wszystko tablet 64GB z retiną i dual bootem

Tablet do pracy czy do zabawy? Takie właśnie postawiłem sobie pytanie, zanim zacząłem szukać ciekawego dziesięciocalowca do muskania palcem w wolnym czasie. Jak do pierwszego, to obowiązkowo z Windowsem i przy okazji może by był wykorzystywany w zastępstwie netbooka. Jak do drugiego, raczej Android, bo aplikacji już na ten system mam bardzo dużo połapanych w różnorakich promocjach. Oczywiście moje oczekiwania idealnie połączyli azjatyccy producenci sprzętu, oferujący modele z tak zwanym dual bootem, czyli po prostu dwusystemowe.

FantAsia: Alps K8 Smart Watch Phone, czyli telefon z Androidem i GPS na nadgarstku

Po udanym wejściu w świat inteligentnych zegarków z modelem GV18 Aplus, oczywiście na nim się moja przygoda z dzwonieniem z nadgarstka nie skończyła. Spokojnie jednak. Zamiast wydawać wszystkie oszczędności na iWatcha, znów przyjrzałem się rzecz jasna ofertom azjatyckich producentów, oferujących urządzenia na pasku, wykorzystujące system Android, a wyglądające praktycznie identycznie jak wytwór firmy Apple.