Figurkowy zawrót głowy
liczba publikacji: 7pierwszy wpis: 17 Października 2013ostatni wpis: 30 Stycznia 2015

Seria przygląda się różnorakim figurkom z gier czy filmów dostępnych na rynku.

Figurkowy zawrót głowy — Dying Light Collector's Unboxing Edition

Okazało się, że poza figurkami występującymi jako osobne produkty, spora część z osób śledzących mojego bloga zainteresowana jest też modelami dołączanymi do różnorakich edycji kolekcjonerskich gier. W takich przypadkach warto chyba przyjrzeć się wydaniu jako całości, nie odchodząc jednak zbyt daleko od założeń głównych figurkowego cyklu. Tym samym zanim przyjrzę się dokładniej zombiakowi z wydania kolekcjonerskiego gry Dying Light, najpierw mały tzw. Unboxing, czyli rzut okiem na opakowanie oraz jego zawartość.

Figurkowy zawrót głowy — The Keeper Bobblehead

Ostatnio pozwoliłem sobie nieco naciągnąć definicję słowa figurka, aby przyjrzeć się naprawdę porządnie zrobionemu popiersiu bohatera gry Lords of the Fallen, a teraz wracamy już trochę do tematu głównego. Ugryziemy go ponownie jednak z nieco innej strony, a to poprzez zaprezentowanie kolejnego typu modeli, które bardzo często pojawiają się na rynku. Mowa o tak zwanych bobbleheadach, czyli postaciach z głową na sprężynce.

Bohaterem niniejszego odcinka jest The Keeper z gry The Evil Within, produkt z oficjalnej linii Gaming Heads.

Figurkowy zawrót głowy — Harkyn z Lords of the Fallen

Figurki dla graczy to nie tylko modele, które można niemal dowolnie ustawiać, bo oferują wiele punktów zgięcia na plastikowym ciele, ale również przecież bardzo często popiersia bohaterów, niejednokrotnie dorzucane do edycji kolekcjonerskich różnorakich tytułów. Jeżeli są one porządnie wykonane, wtedy są oczywiście łakomym kąskiem dla fanów gromadzenia tego rodzaju gadżetów, nawet jeżeli produkt, do którego są dołączane, wcale taki dobry nie jest.

Figurkowy zawrót głowy - Disney Infinity Edition

Dawno już nie wrzucałem na blogu niczego w temacie ciekawych figurek i ten stan rzeczy zmienia niniejszym Disney Infinity. Jeżeli ktoś nie kojarzy systemu, na którym znana wytwórnia zbija krocie (wersja 2.0 w produkcji), to dość powiedzieć, że chodzi tutaj o zbieranie figurek różnorakich, które dzięki specjalnej podstawce podpinanej kablem USB można, a nawet trzeba potem przenieść sobie do gry.

Figurkowy zawrót głowy - Gears of War Series 2 Damon Baird

W kolejnym odcinku cyklu o figurkach z gier model może nieco mniej znany, ale za to z serii, którą kojarzą pewnie wszyscy gracze. Gears of War doczekało się wielu ciekawych zabawek na przestrzeni ostatnich lat, przy czym kolekcjonerzy rzucają się głównie na te przedstawiające Marcusa Feniksa lub Augustusa Cole’a. Tymczasem bez Damona Bairda biegaliby oni sobie przecież w grze wszędzie na piechotę… Przypominam, że figurkę oceniam w pięciu kategoriach: opakowanie, wyposażenie, ustawność, szczegółowość i adekwatność ceny do oferowanej jakości.

Figurkowy zawrót głowy - Predators Series 3 Elder Predator

W swoim cyklu o figurkach miałem poświęcać uwagę wyłącznie tym związanym z grami, ale ponieważ niektórzy domagali się w komentarzach, abym przykładowo zajął się także choćby Predatorami, niniejszym to czynię. W sumie gier z łowcami było też trochę, więc powiedzmy, że za bardzo z wytyczonej sobie ścieżki nie zbaczam. Standardowo model oceniam w pięciu kategoriach: opakowanie, wyposażenie, ustawność, szczegółowość i adekwatność ceny do oferowanej jakości. W każdej kategorii zabawka może dostać ode mnie zero, pół punktu lub cały jeden.

Figurkowy zawrót głowy - Assassin's Creed: Revelations Ezio Auditore "The Mentor"

Figurki postaci z gier to najczęściej kupowany gadżet, kiedy ktoś uważa się za wielkiego fana świata elektronicznej rozrywki. Na rynku dostępnych jest ich cała masa i również w Polsce można od dłuższego czasu bez większych problemów dostać najpopularniejsze propozycje znanych firm zabawkarskich, zajmujących się takimi produktami na licencji. Nie wszystkie kosztują krocie, nie wszystkie też warte są pieniędzy, jakie musimy na nie wydać – stąd też pomysł na cykl recenzji figurek dla graczy.