QTip: Jak wyłączyć Shumway i przywrócić zwykłego Flasha w Firefoksie

Po raz kolejny mała porada na szybko, tym razem dla użytkowników przeglądarki Firefox, którzy nagle zorientowali się, że w okienkach z animacjami/grami Flash pojawił się tajemniczy napis Shumway, a one same zaczęły zachowywać się niestabilnie.

Czym jest projekt Shumway nie będę się rozpisywał, bo po pierwsze forma moich QTipów generalnie tego nie zakłada, a po drugie nie będę powtarzał tego, co kiedyś pisała Xyrcon. Ogólnie chodzi właśnie o zastąpienie Flasha specjalnie stworzoną do tego wtyczką webową. Co prawda każde okienko flashowe da się przełączyć na standardową wtyczkę po prostu klikając [x] obok napisu Shumway w prawym dolnym rogu, co przeładuje okno, ale może to doprowadzić do szewskiej pasji, zwłaszcza gdy psuje kompatybilność np. gry z systemami popularnych stron, przykładowo niezwykle rozrywkowego kongregate.com.

W sieci znajdzie się kilka porad, jak to wyłączyć, ale o about:configach i innych zabawach z kodem zapomnijcie. To jest zwyczajna wtyczka, którą jako taką można sobie w Firefoksie (33 na chwilę obecną) po prostu pstryknąć na OFF. Widnieje normalnie w menu dodatków.