Tony Soprano w Google Maps

Strona główna Aktualności

O autorze

HBO, producent The Sopranos - jednej z najpopularniejszych serii o amerykańskiej mafii - porozumiał się z Google Maps i przy okazji premiery szóstego seoznu uruchomił interesującą usługę pozwalającą zlokalizować na mapie sceny znane z ekranu. Sopranos Maps to flashowa aplikacja, która oprócz serii klipów wideo z charakterystycznych scen serialu wykorzystuje silnik Google Maps by skojarzyć je z rzeczywistymi lokalizacjami w stanie Nowy Jork.

Fani serii mogą przekonać się dzięki temu, że wiele ujęć realizowanych jest w rzeczywistych miejscach w różnych dzielnicach miasta Nowy Jork czy New Jersey. To już druga obok Windows Live Local usługa, która pozwala użytkownikowi zobaczyć z perspektywy ulicy to, co bez wychodzenia z domu można było do tej pory oglądać jedynie na mapie. Imponujące możliwości zbliżeń obrazu oferowane przez Google Maps (można dzieki nim zobaczyć samochody lub ogrody na dachach budynków) razem z klipami serialu którego akcja rozgrywa się właśnie w okolicach Jersey dają w zestawieniu z Windows Live Local rezultat wyraźnie ilustrujący, że konkurencja na rynku podobnych usług dopiero zaczyna wchodzić w fazę dynamicznego rozwoju.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie