reklama

Toon Boom 5 - już można pobierać

Strona główna Aktualności

O autorze

Toon Boom Studio to znakomite narzędzie przeznaczone dla twórców animacji. W droższej (znacznie ;) wersji Harmony stworzone zostały między innymi takie filmy jak "The Simpsons", "Go West, A new Lucky Luke Adventure", Piękna i Bestia II czy Król Lew II oraz wiele innych hitów największych światowych wytwórni. Studio, mimo że nie jest aż tak zaawansowanym narzędziem daje jednak również ogromne pole do popisu animatorom.

Program oferuje sporo narzędzi rysunkowych (znakomicie współpracujących z tabletami Wacoma), linię czasu czy ruchomą kamerę pozwalającą uzyskiwać efekt 3D. Wyjątkowym hitem jest "Automated Lip Synching" możliwość automatycznego dostosowywania animacji ust do ścieżki dźwiękowej (funkcja jest niezależna od języka w jakim komunikuje się postać). Animować można zarówno klatka po klatce jak również wykorzystując klatki kluczowe.

W wersji piątej miłośnicy animacji znajdą wiele ciekawych rozwiązań i nowości. Toon Boom 5 wprowadziło m. in. rozbudowane możliwości tworzenie animacji poklatkowej (stop-motion) na bazie fizycznych obiektów, np. zabawek, plastelinowych figurek itp. Toon Boom 5 umożliwia również łączenie technik animacji.

W nowej wersji wprowadzono wiele ciekawych rozwiązań takich jak Chroma Key Screen (nowe możliwości w uatrakcyjnianiu teł animacji), Speed things up with Time-lapse Imagery (umożliwia programowanie wyświetlania serii obrazów w określonych interwałach co pozwala uzyskiwać np. efekt przyspieszania upływu czasu), Onion Skinning (umożliwia pozycjonowanie na scenie z podglądem poprzednich scen). Nowa wersja zawiera podgląd na żywo podczas przechwytywania źródeł wideo. W nowej wersji został przemodelowany interfejs użytkownika ale w sposób, który nie utrudni obsługi użytkownikom przyzwyczajonym do poprzedniej wersji. Kiedy już prace nad animacją w Toon Boom zostaną zakończone, program ułatwi umieszczenie filmu w serwisie YouTube lub na Facebooku.

Producent udostępnił już wersję testową najnowszego Toon Booma, pobrać ją można w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja animacji. Pełna wersja programu wyceniona została na 329$.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama