Toontastic 3D – Google odpowiada na artystyczne nowości z Windowsa 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Jako jeden z najważniejszych elementów Creators Update Microsoft zapowiada zestaw narzędzi, które pozwolą na łatwą edycję grafiki 3D. Dziecinnie łatwą, bo to właśnie między innymi do najmłodszych użytkowników Windowsa 10 adresowany jest nowy Paint 3D. Do premiery Creators Update zostały jeszcze około trzy miesiące, a Google przygotowało swoją propozycję w tej kwestii już teraz, Toontastic 3D.

Google zaprezentowało właśnie aplikację Toontastic 3D, która dostępna jest w wersji na Androida i iOS-a. Jest to nowa wersja dwuwymiarowego Toontastic. Nie da się ukryć, że jest to program przeznaczony przede wszystkim dla dzieci: dzięki prostym w obsłudze narzędziom mogą one tworzyć własne dwuwymiarowe modele, które następnie automatycznie będą konwertowane na trójwymiarowe.

W ten sposób, także z wykorzystaniem gotowych zasobów przygotowanych przez profesjonalistów, możliwe jest tworzenie krótkich animacji: wybrać można nastrój, scenerie i postaci. Użytkownicy mogą bowiem nie tylko animować, ale także dubbingować postaci występujące w filmie. Oczywiście zastosowań może być więcej – Google wspomina tutaj na przykład o prezentacjach w szkole.

Aby stworzyć animację, wystarczy rozpocząć nagrywanie, a następnie przemieszczać postaci, za pomocą przeciągnięć. Taka sekwencja zostanie nagrana, zaś dźwięk zebrany podczas nagrywania stanowić będzie ścieżkę dźwiękową. Gotowe zasoby można ponadto edytować, np. poprzez kolorowanie postaci czy teksturowanie zdjeciami. Oprawa jest spójna i całkiem efektowna, zaś Toontastic 3D rzeczywiście dziecinnie prosty w obsłudze. Aplikację w wersji na Androida i iOS-a można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy