reklama

Top10 gier 2009 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Jesteście rozczarowani minionym rokiem? Fakt, nie byliśmy jakoś specjalnie rozpieszczani wybitnymi pozycjami growymi, ale szczególnie narzekać też raczej nie możemy. Wprawdzie okres (przed)Gwiazdkowy należał już praktycznie wyłącznie do Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Assassin's Creed II, tak wcześniej w czytnikach naszych platform zakręcił się przecież z pewnością niejeden wart polecenia tytuł. Tradycyjnie już przygotowaliśmy dla Was na powitanie nowego roku zestawienie dziesięciu najciekawszych według nas produkcji, jakie miały premierę na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Marudzenie na pewną "posuchę" marudzeniem, niemniej opisaliśmy na łamach Gamikaze w 2009 roku wiele gier świetnych. Jak zwykle dobór ścisłej "czołówki" do łatwych nie należał, recenzji zwieńczonych ocenami w okolicach 9 i wyżej pojawiło się sporo i to wcale nie dlatego, że łatwo rozdajemy wysokie noty. Wiele pozycji oczarowało nas na swoje różne sposoby - raz była to grafika, innym razem zachwycały klimat, fabuła czy też muzyka. Serce się krajało miejscami, ale niestety - Top10 swoje prawa ma. Na przykład takie, że może tu być wyłącznie właśnie dziesięć pozycji. Według nas najlepszych z najlepszych. Nie opóźniając - oto i one.

Numer 10: Borderlands - Nasza ocena: 8,9/10

Zestawienie otwiera projekt, który na pierwszy rzut oka nie powinien się był wybić w natłoku już sprawdzonych tytułów i któremu niewiele osób dawało jakiekolwiek szanse. Co sprawiło, że Borderlands tak do nas przemówiło? Dzieło 2K Games uderza powiewem świeżości w dość ogranym już gatunku strzelanek i RPG. Mamy przyjemny miks prucia z giwer wszelakich, zdobywania punktów doświadczenia oraz wykonywania zadań gdzieś na nieprzyjaznej planecie Pandora. Do naszej dyspozycji oddano cztery klasy postaci, każdą z innym drzewkiem rozwoju i umiejętnością specjalną, dobrać coś dla siebie więc było łatwo. Naturalnie twórcy nie zapomnieli o tym, co najbardziej kręci fanów gatunku RPG, czyli szabrowaniu zwłok oraz przeszukiwaniu wszelkich zakamarków w celu odnalezienia jeszcze lepszych broni czy przedmiotów. Ilość generowanych losowo giwer przyprawia o zawrót głowy, a co nowsza ma jeszcze bardziej zakręcone „wspomagacze”... No i na deser zafundowano nam najlepsze – sycący tryb kooperacji. Tutaj w ekipie ze znajomymi (przez sieć, bądź na podzielonym ekranie) możemy raźno ruszyć na plądrowanie pustkowi. Oczywiście przeciwnicy będą wtedy jeszcze bardziej wymagający, ale za to pokonani „wyplują” z siebie atrakcyjniejsze skarby. Dodajcie do tego ciągłe wsparcie w postaci rozszerzeń w formie DLC - ta gra pożyje długo.

[image source="Galerie/Inne/Top10_gier_2009_roku:25577" mode="custom" width="440" height="240"]

1 2 3 4 5 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama