Top10 gier 2010 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Ach, jakże nieprzewidywalny jest świat gier! Jeśli wszystko poszłoby tak, jak zakładaliśmy nie tak dawno to niniejsze zestawienie mielibyśmy z głowy... Ale oczywiście nic nie jest nigdy proste. Ostatecznie nasze wyobrażenia zeszłego roku nie rozbiły się niemniej z jakimś ogromnym trzaskiem o twardy bruk rzeczywistości, bowiem całe cztery pozycje z dziesięciu, które typowaliśmy 12 miesięcy temu, faktycznie okazały się produktami według nas przebojowymi.

Oczywiście w atmosferze nerwowego przekrzykiwania starły się ostro ze sobą indywidualne preferencje poszczególnych redaktorów (jęki i krzyki oraz rwanie włosów z głowy przy doborze poszczególnych tytułów były na porządku dziennym - z próbami zastraszania innych włącznie). Niestety, każdemu się nie dogodzi, jednak ponownie udało nam się szczęśliwym trafem bezkrwawo dojść do porozumienia - czego efekty widzicie poniżej. Co ciekawe, to pewnego rodzaju wgląd w to, jak zniosły upływ czasu poszczególne pozycje - zauważcie, że ocena ostatecznie nie świadczyła o miejscu na liście. A w co warto było zainwestować w minionym roku?

Numer 10: NBA 2K11 - Nasza ocena: 9,4/10

Należy naprawdę docenić fakt, że podczas gdy fani cyfrowej piłki nożnej mają regularnie do wyboru przynajmniej dwa produkty z konkurujących ze sobą obozów, więc „odcinanie kuponów” w ich przypadku zostałoby przez graczy zwyczajnie wyklęte, tak 2K Games ze swoim NBA 2K11 starać się tak naprawdę wcale nie musiało. A niemniej wkozłowali na rynek kolejną edycję bezkonkurencyjnej (dosłownie) konsolowej koszykówki, która w oczach miłośników tego sportu jest pozycją obowiązkową. Lecz co piękne - to gra nie tylko dla nich. Produkt bazujący na historii życia legendarnego Michela Jordana ponownie przyciągnie przed ekrany telewizorów kibiców przed laty w poobiedniej porze okupujących niegdyś odbiorniki, kiedy to Chicago Bulls zdobywali kolejne trofea… Tytuł funduje wspaniały powrót do przyszłości, także w postaci autentycznie oddanych realiów dawno minionych lat, równocześnie nie będąc w żadnym wypadku dziełem archaicznym – grafika na poziomie, animacja zachwyca, akcja na parkiecie wciąga. Jeżeli jeszcze się z nim nie zapoznaliście, nie machajcie na niego ręką. Bo przeleci Wam koło nosa kawałek porządnej, growej, sportowej historii.

[image source="Galerie/Inne/Top10_gier_2010_roku:36809" mode="custom" width="440" height="241"]

1 3 4 5
© dobreprogramy