reklama

Top10 wyczekiwanych gier 2009 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Poprzedni rok obrodził w wiele naprawdę tłustych hitów. Co prawda większość stanowiły kontynuacje znanych i lubianych serii gier, ale to chyba nie powód do narzekania – w końcu dostaliśmy czwartą część Grand Theft Auto i Metal Gear Solid, a także nowego Fallouta, Gears of War... Przy tym nie zabrakło kilku zupełnie nowych marek, na czele z genialnym LittleBigPlanet. Zapowiada się, że świeżo rozpoczęty 2009 rok będzie dla graczy również bardzo korzystny.

Poza paroma pewnymi szlagierami, zaatakuje nas mocno wyczekiwanymi rozszerzeniami niektórych gier. Czy jest ktoś, kto nie czeka na DLC do GTA IV? Nie sądzę. Chłopaki z Rockstar znani są z tego, że nie idą na łatwiznę i zawsze dostarczają nam produkt do granic dopieszczony i po stokroć warty swojej ceny. Stąd przypuszczamy, ba! wiemy, że rozszerzenie do ich najnowszej gry dostarczy nam godziwej rozrywki. To samo tyczy się zupełnie nowej, całej wyspy do Burnout: Paradise, dodatku do Fable 2, Fallout 3, Tomb Raider: Underworld, Left 4 Dead... Wygląda na to, że na upartego będzie można w ogóle nie kupować nowych gier, a jedynie ściągać suplementarną zawartość zeszłorocznych hitów. Oczywiście świeżych tytułów nie zabraknie, a te, na które według nas najbardziej warto czekać, zestawiliśmy w poniższym Top10. Nim jednak przystąpicie do dalszej lektury tekstu, polecamy zapoznać się z tym krótkim wpisem na blogu. Przypominamy też, że mimo iż autor tekstu jest jeden, to przedstawione w nim pozycje są typami wybranymi przez ogół redakcji Gamikaze. Gotowi? To jazda.

Numer 10: Halo 3: ODST

Któż nie czeka na kontynuację przygód słynnego Master Chiefa? Przypuszczam, że wśród fanów serii Halo nie ma takiej osoby. I dla tych osób Halo 3: ODST może okazać się lekkim zawodem, gdyż wcieli nas w członka oddziału Orbital Drop Shock Trooper (stąd podtytuł), który ze słynnym Spartanem będzie miał niewiele wspólnego. Co oczywiście nie znaczy, że gra okaże się nieciekawa – wprost przeciwnie! Zmiana głównego bohatera stworzy możliwość przemodelowania stylu rozgrywki charakterystycznego dla poprzednich produkcji z cyklu. Trzeba będzie przestawić się na to, iż nie kierujemy ruchami kozaka, który z powodzeniem może rzucić się na kilkuosobową garstkę wrogów i posłać ją do piachu. Co za tym idzie – bardziej defensywne, taktyczne zachowanie ma być najskuteczniejsze. Oczywiście gra nie ma zamiaru naśladować Splinter Cella czy też imitować jakąś taktyczną strzelankę. Przeciwnie, to wciąż stare, dobre Halo tylko... trochę inne. Mimo że nie spodziewamy się złotych gór (wszak to nie pełnoprawna kontynuacja), to najpewniej dostaniemy bardzo dobry produkt w tak lubianym przez nas uniwersum. To w zupełności wystarczy.

[image source="Galerie/Inne/Top10_wyczekiwanych_gier_2009_roku:14531" mode="custom" width="440" height="240"]

1 2 3 4 5 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić