Tor Browser 7.0.6: aktualizacja ściśle związana z bezpieczeństwem

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeglądarka Tor Browser doczekała się nowej wersji z numerem 7.0.6. Aktualizacja przynosi kilka zmian, z których większość połączyć można we wspólną kategorię, jaką jest bezpieczeństwo. Największa nowość to bez wątpienia wykorzystanie stabilnej wersji Tor 0.3.1.7, ale nie jest to jedyna modyfikacja.

Program bazuje od teraz także na Firefoksie 52.4.0 ESR oraz zaktualizowano w nim dodatki HTTPS-Everywhere oraz NoScript. Jak to zwykle bywa, rozwiązano także dotychczas znane błędy i tutaj, bez zaskoczenia, również mowa głównie o dalszym zwiększaniu bezpieczeństwa i prywatności.

Tor Browser wzbogacono przy tym o ostrzeżenia w przypadku włączania trybu pełnoekranowego (to zwiększa ryzyko przechwycenia treści) oraz naprawiono wycieki podczas kopiowania długich tekstów z webowej konsoli. Poprawiono również rozmiar okna ustawień na Makach i wyeliminowano usterkę powodującą wyłączanie wszystkich kart, gdy zamykano tylko jedną.

Najwięcej odczuwalnych korzyści może jednak wynikać z zastosowania nowej wersji Tor, o czym w szczegółach przeczytać można na blogu: W wersji 0.3.1 Tor obsługuje teraz informacje o katalogach w bardziej kompaktowych formatach, aby oszczędzić przepustowość (...) Jest również wiele małych funkcji, poprawek wcześniejszych wydań, a także podstawa do aktualizacji onion services do 0.3.2.

Przeglądarka Tor Browser jest dostępna do pobrania z naszej bazy.

© dobreprogramy
s