r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tor Messenger 0.4.0 beta 2

Strona główna Mac Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tor Messenger to bezpieczny komunikator, bazujący na programie Instantbird Fundacji Mozilla. Tor Messenger obsługuje różne protokoły, ale cały ruch kieruje przez sieć Tor.

Tor Messenger pozwala rozmawiać w sieciach Jabber (XMPP), IRC, Google Talk, Facebook Chat, Twitter, Yahoo!, Twitter i Odnokłassniki. Choć logowania i relacje z kontaktami nie zostaną ukryte przed centralnymi serwerami, cały ruch do nich będzie bardzo trudny do prześledzenia dzięki Torowi.

r   e   k   l   a   m   a

Tor Messenger potrafi także korzystać z komunikacji Off The Record (OTR). Dzięki systemowi weryfikacji rozmawiając mamy pewność, że po drugiej stronie jest ta osoba, za którą rozmówca się podaje. Ponadto wiadomości są zaszyfrowane i zabezpieczone przed fałszerstwem. Jeśli użytkownik utraci swoje klucze autoryzujące, nikt nie uzyska dostępu do historii rozmów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Internetowa komunikacja w cztery oczy. Tor Messenger wchodzi w fazę beta

11
OPROGRAMOWANIE 02.11.2015 | Maciej Olanicki

Coraz częściej cechą, jaką cenią użytkownicy w przypadku komunikatorów, jest oferowana przez nie ochrona prywatności i tożsamości. Jak wiadomo niełatwo o skuteczniejszą, a jednocześnie nieskomplikowaną w codziennym użytkowaniu, metodę ukrycia swojej lokalizacji, niż skorzystanie z sieci Tor. Z takiego samego założenia wyszli twórcy komunikatora Tor Messenger, który wszedł właśnie w fazę beta. Tor Messenger nie jest w pełni autorskim programem, stanowi raczej analog do Tor Browser, który bazuje na przeglądarce Mozilla Firefox. Podobnie jest w przypadku komunikatora – za punkt wyjścia posłużył…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.