r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tor Messenger 0.4.0 beta 2

Strona główna Mac Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tor Messenger to bezpieczny komunikator, bazujący na programie Instantbird Fundacji Mozilla. Tor Messenger obsługuje różne protokoły, ale cały ruch kieruje przez sieć Tor.

Galeria programu

Tor Messenger pozwala rozmawiać w sieciach Jabber (XMPP), IRC, Google Talk, Facebook Chat, Twitter, Yahoo!, Twitter i Odnokłassniki. Choć logowania i relacje z kontaktami nie zostaną ukryte przed centralnymi serwerami, cały ruch do nich będzie bardzo trudny do prześledzenia dzięki Torowi.

Tor Messenger potrafi także korzystać z komunikacji Off The Record (OTR). Dzięki systemowi weryfikacji rozmawiając mamy pewność, że po drugiej stronie jest ta osoba, za którą rozmówca się podaje. Ponadto wiadomości są zaszyfrowane i zabezpieczone przed fałszerstwem. Jeśli użytkownik utraci swoje klucze autoryzujące, nikt nie uzyska dostępu do historii rozmów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Internetowa komunikacja w cztery oczy. Tor Messenger wchodzi w fazę beta

11
OPROGRAMOWANIE 02.11.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Coraz częściej cechą, jaką cenią użytkownicy w przypadku komunikatorów, jest oferowana przez nie ochrona prywatności i tożsamości. Jak wiadomo niełatwo o skuteczniejszą, a jednocześnie nieskomplikowaną w codziennym użytkowaniu, metodę ukrycia swojej lokalizacji, niż skorzystanie z sieci Tor. Z takiego samego założenia wyszli twórcy komunikatora Tor Messenger, który wszedł właśnie w fazę beta. Tor Messenger nie jest w pełni autorskim programem, stanowi raczej analog do Tor Browser, który bazuje na przeglądarce Mozilla Firefox. Podobnie jest w przypadku komunikatora – za punkt wyjścia posłużył…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.