reklama

Torment: Tides of Numenera na Kickstarterze, będzie rekord?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Tak jak niedawno zapowiadano, studio inXile Entertainment ruszyło ze zbiórką funduszy na Kickstarterze na projekt Torment: Tides of Numenera, czyli ideowego spadkobiercę Planescape: Torment. To kolejna po Wasteland 2 gra finansowana w ten sposób, ale już teraz można z całą pewnością stwierdzić, że zainteresowanie nowym dziełem jest znacznie większe — od startu akcji minęło kilka godzin, a już na koncie jest blisko 1,6 miliona dolarów.

Minimalnie celowano tymczasem w 900 tysięcy. Jeśli serca fanów nagle nie ochłoną, są ogromne szanse na przebicie rekordu Project Eternity zespołu Obsidian Entertainment, które w miesiąc zgromadziło niemal 4 miliony dolarów. Wynik tak pozytywnie zaskoczył inXile, że postanowili skontaktować się z osobami pracującymi niegdyś przy Planescape: Torment, aby nakręcić film dokumentalny ze wspominkami z produkcji. Potwierdzono ponadto między innymi wersję polską robionego na Unity RPG, dodatkowe edycje Mac oraz Linux, a także orientacyjny termin premiery gry — to grudzień 2014 roku. Tytuł jest ponadto częścią inicjatywy Kicking It Forward założyciela studia Briana Fargo, czyli 5% zysków ze sprzedaży zostanie zainwestowanych w inne projekty na Kickstarterze.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić