r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Torment: Tides of Numenera na Kickstarterze, będzie rekord?

Strona główna Aktualności

Tak jak niedawno zapowiadano, studio inXile Entertainment ruszyło ze zbiórką funduszy na Kickstarterze na projekt Torment: Tides of Numenera, czyli ideowego spadkobiercę Planescape: Torment. To kolejna po Wasteland 2 gra finansowana w ten sposób, ale już teraz można z całą pewnością stwierdzić, że zainteresowanie nowym dziełem jest znacznie większe — od startu akcji minęło kilka godzin, a już na koncie jest blisko 1,6 miliona dolarów.

Minimalnie celowano tymczasem w 900 tysięcy. Jeśli serca fanów nagle nie ochłoną, są ogromne szanse na przebicie rekordu Project Eternity zespołu Obsidian Entertainment, które w miesiąc zgromadziło niemal 4 miliony dolarów. Wynik tak pozytywnie zaskoczył inXile, że postanowili skontaktować się z osobami pracującymi niegdyś przy Planescape: Torment, aby nakręcić film dokumentalny ze wspominkami z produkcji. Potwierdzono ponadto między innymi wersję polską robionego na Unity RPG, dodatkowe edycje Mac oraz Linux, a także orientacyjny termin premiery gry — to grudzień 2014 roku. Tytuł jest ponadto częścią inicjatywy Kicking It Forward założyciela studia Briana Fargo, czyli 5% zysków ze sprzedaży zostanie zainwestowanych w inne projekty na Kickstarterze.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.