r   e   k   l   a   m   a
reklama

Torment: Tides of Numenera najdroższą grą na Kickstarterze

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

InXile Entertainment udało się uzbierać na Kickstarterze na kolejny projekt RPG, równocześnie ustanawiając rekord, tak jak można się tego było spodziewać tuż po starcie akcji — po niecałych trzech milionach dolarów zgromadzonych na realizację Wasteland 2, blisko 4,2 miliona uzyskano dla Torment: Tides of Numenera. To o trzysta tysięcy lepszy wynik od Project Eternity, a trzeba też doliczyć ponad 127 tysięcy pochodzących z PayPala.

Zainteresowanie zbiórką okazało się tak duże, że poza kilkoma znanymi nazwiskami, które dołączyły do ekipy deweloperów wcześniej, przy grze robi także Chris Avellone, główny projektant Planescape: Torment. Co więcej, ustalono, że inXile nie będzie wchodzić w drogę założonemu przez niego Obisidian Entertainment, które odpowiada za bezpośrednią konkurencję, czyli Project Eternity właśnie, przekładając premierę Tides of Numenera z grudnia 2014 na 2015 rok. Da to oczywiście przy okazji producentom dodatkowy czas na doszlifowanie produktu, znacznie już ambitniejszego w stosunku do pierwotnych planów. Gra pojawi się pod Windows, na Linuksa oraz Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane