reklama

µTorrent 3.1 i µTorrent Plus — pobieranie, odtwarzanie i zdalny dostęp

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Udostępniona została stabilna wersja 3.1 „bardzo małego” klienta sieci BitTorrent, który zresztą przestaje być taki mały. Premierze programu towarzyszy uruchomienie subskrypcji µTorrent Plus, która za niewielką opłatą pozwoli zrobić coś więcej, niż tylko pobierać pliki. A dla użytkowników BitTorrenta uruchomiono BitTorrent Plus o identycznych możliwościach.

Do „bardzo małego” klienta sieci BitTorrent, jak określa się µTorrenta, trafił zintegrowany odtwarzacz multimediów — ostatnio bardzo modny komponent klientów sieci peer-to-peer. Przesyłanie multimediów na podłączone do komputera urządzenia może odbywać się metodą przeciągnij-i-upuść. Na liście zmian nie mogło zabraknąć również tradycyjnej optymalizacji i poprawy wydajności. Podobnie jest w przypadku BitTorrenta 7.6, który również został uzbrojony w odtwarzacz i możliwość przeciągania plików.

Usługi „Plus” do możliwości programów dodają obsługę dodatkowych formatów i kontenerów multimediów, praz możliwość konwersji materiałów dla konkretnych urządzeń mobilnych. Na liście obsługiwanych kodeków znajdziemy MPEG-4, H.264, Theora, VP8, MP3, AAC i AC-3. Pozwala to przygotować materiał do odtwarzania na urządzeniach firmy Apple, urządzeniach z Androidem, oraz konsolach Xbox 36o i PlayStation 3. Z poziomu programu można również odtwarzać filmy HD w trakcie pobierania. Do pobranych plików można ponadto dostać się zdalnie za pośrednictwem usługi webowej. Dla posiadaczy subskrypcji µTorrent (lub BitTorrent) Remote Web to nie tylko zdalna kontrola klienta, ale również bezpieczna metoda na pobranie plików z domowego komputera na dowolne inne urządzenie. Do tego, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie, dołączony został skaner antywirusowy ze stajni firmy BitDefender. A to wszystko można mieć za równowartość 29 dolarów rocznie (niewiele ponad 100 złotych).

Najnowszą wersję µTorrenta można pobrać z naszego portalu dla systemu Windows, a dla Mac OS X dostępna jest wersja 1.5. BitTorrent 7.6 dostępny jest dla systemu Windows, a użytkownicy Mac OS X mogą skorzystać z wersji 7.2.2.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama