µTorrent na Linuksa coraz bliżej

Strona główna Aktualności

O autorze

Według zapowiedzi producenta już niedługo możemy spodziewać się wydania programu µTorrent w wersji dla Linuksa. Dotychczas popularną wśród użytkowników sieci BitTorrent aplikację udostępniono dla systemów Windows i Mac OS X.

Wiadomości na temat przeniesienia µTorrenta na Linuksa pojawiały się już od jakiegoś czasu, w czerwcu zaś ogłoszono prace nad wydaniem aplikacji. Dopiero teraz jednak producent zapowiedział rychłą realizację µTorrenta dla użytkowników Linuksa. Za takim ruchem optowali liczni internauci wypowiadający się na forum µTorrenta. Niestety, nie podano jeszcze dokładnej daty udostępnienia aplikacji.

µTorrent to niewielki klient sieci BitTorrent oferujący spore możliwości konfiguracyjne porównywalne z takimi aplikacjami jak Azureus czy BitComet. Program umożliwia m.in. pobieranie wielu plików jednocześnie, kolejkowanie zadań, nadawanie priorytetów, limitów szybkości i wysyłania danych oraz wyświetlanie najważniejszych informacji o pobieranym torrencie. Walorem cenionym przez wielu użytkowników jest wykorzystywanie niewielkich zasobów systemowych, które sięgają około 6 MB pamięci RAM. Obecnie aplikacja dostępna jest dla systemów Windows i Mac OS X.

© dobreprogramy