Toshiba producentem Zune

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował, że w wyniku umowy zawartej z Toshiba Corporation ta właśnie japońska firma będzie producentem nowego odtwarzacza Microsoft z rodziny Zune. O chęciach wprowadzenia takiego produktu na rynek pisaliśmy wielokrotnie.

Zune ma być odpowiedzią korporacji na iPoda produkowanego przez Apple, na dzień dzisiejszy posiadającego ponad 77 procentowy udział w rynku, którego wartość w samych Stanach Zjednoczonych szacuje się na cztery miliardy dolarów.

Microsoft zdecydował się na powierzenie produkcji swojego nowego odtwarzacza firmie trzeciej, gdyż - na co wskazują analitycy - sam nie jest producentem sprzętu. Michael Gartenberg z JupiterResearch dodaje: Chcieli współpracy z rzetelną firmą, która zagwarantuje im dobry produkt - a Toshiba spełnia te warunki.

Zune ma zadebiutować jeszcze w tym roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Bez współpracy z firmą trzecią prawdopodobnie nie byłoby szans na osiągnięcie tego terminu.

Odtwarzacz będzie umożliwiał tworzenie sieci użytkowników i wysyłanie muzyki do osób znajdujących się w pobliżu dzięki obsłudze bezprzewodowych standardów 802.11b i 802.11g. Twardy dysk Zune będzie mieć pojemność 30GB i trzycalowy wyświetlacz. Oprócz wyświetlania zdjęć i odtwarzania filmów oraz muzyki Zune pozwoli słuchać radia dzięki wbudowanemu tunerowi FM. Synchronizacja z PC będzie się odbywać za pomocą USB 2.0.

© dobreprogramy
s