Total Commander 7.0 - do premiery już tuż, tuż

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś wydana została 5. wersja kandydująca (Release Candidate) programu Total Commander 7.0. To już najprawdopodobniej ostatnia wersja RC przed wydaniem finalnej, siódmej odsłony tego najpopularniejszego menedżera plików na świecie.

Przypomnijmy, że najbardziej widoczną zmianą 7. wersji jest odświeżony interfejs programu. Nowe są ikony menu, ikony folderów, plików czy napędów, a także ikona samego programu. Choć zmiana to na pozór drobna to efekt jest od razu widoczny - w poprzednich wersjach, aż "biły w oczy" przestarzałe ikony rodem z Windows 95. Inne nowości to m.in. możliwość ustalenia innego koloru tła w panelach dla linii parzystych i nieparzystych, opcja zapisywania w pliku .log wszystkich operacji wykonywanych na plikach, sortowanie plików kolejno według dwóch kolumn (np. najpierw według daty, a następnie według wielkości plików), autouzupełnianie ścieżki przy wpisywaniu komend, definiowanie własnych komend, bezpieczne połączenia FTP poprzez SSL/TLS, tworzenie archiwów ZIP o wielkości ponad 2 GB i wiele, wiele innych. Program zawiera interfejs także w języku polskim.

Zmiany w wersji RC5 są już praktycznie kosmetyczne. Pełną ich listę, a także plik do pobrania można znaleźć na forum programu. Zwracamy uwagę, że program jest w dalszym ciągu na etapie testów i w związku z tym może zawierać błędy i pracować niestabilnie. Z tego też względu nie zalecamy użytkowania go w środowiskach produkcyjnych, a także nie publikujemy go na łamach działu Programy w vortalu.

Ostatnią stabilną wersję Total Commander 6.56 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Menedżery plików

© dobreprogramy