reklama

Touchégg pozwoli na obsługę multitouch w Linuksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzięki aplikacji Touchégg 0.1 użytkownicy dystrybucji Linuksa mogą przypisywać akcje do gestów gładzika. Narzędzie obsługuje technologię multitouch.

Dobrze znana przez użytkowników MacBooków czy gładzików Magic Trackpad technologia multitouch jest rozwijana także na potrzeby Linuksa. Canonical pracuje nad narzędziem uTouch, które ułatwia deweloperom i zwykłym użytkownikom korzystanie z dotykowych ekranów czy gestów w gładzikach. Właśnie z uTouch korzysta program Touchégg, narzędzie do rozpoznawania gestów multitouch napisane w C++ i Qt. Aplikacja umożliwia przypisanie akcji do poszczególnych gestów - na przykład zamykania czy minimalizowania okna, odsłaniania pulpitu czy przechodzenia między stronami w przeglądarce internetowej.

Obecnie aby ustawić własne gesty trzeba się trochę napracować. Jest to możliwie za pomocą drobnych zmian w pliku konfiguracyjnym. Proces nie jest skomplikowany, co można obejrzeć w instruktażowym klipie wideo. Touchégg dostępny jest w wersji rozwojowej na stronach producenta. Aplikacja może jeszcze działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama