Trailer Jagged Alliance Flashback: gra zapowiada się naprawdę klimatycznie

Strona główna Aktualności

O autorze

Studio Full Control zaprezentowało trailer związany z grą Jagged Alliance Flashback. Póki co tytuł ten znajduje się wciąż w fazie produkcji, niemniej niektóre osoby, które zaangażowały się w jej wsparcie gdy trwała zbiórka na Kickstarterze, mogą zapoznać się z nią w ramach Early Access. Trzeba przyznać, że trailer robi wrażenie. Choć nie zobaczymy na nim żadnych przełomowych rozwiązań, a i wydaje się, że grafika w grze nie będzie niczym imponować, to jednak czuć to co najważniejsze… klimat.

Ostatnie oficjalne Jagged Alliance pojawiło się dwa lata temu, niemniej Back in Action rozgrywane w systemie aktywnej pauzy zostało przyjęte dosyć chłodno. Gra co prawda nie była wykonana źle, niemniej brakowało jej tego co najważniejsze, co budowało klimat poprzednich Jaggedów: nieco humoru, unikalnych postaci z ręcznie rysowanymi twarzami i solidnie podkładanymi głosami. Takie coś mogliśmy zobaczyć w Jagged Alliance 2 z 1999 roku, gdzie kierowaliśmy grupą najemników, którzy za zadanie dostali zlikwidowanie despotycznej królowej pewnego niewielkiego kraju trzeciego świata. Co tu dużo mówić, gra była naprawdę miodna. Jest taka nadal i ciągle się rozwija, bo dzięki fanowskiemu dodatkowi JA2 v1.13 zamienia się w prawdziwy majstersztyk, gdzie można całe godziny spędzać na doborze uzbrojenia i wyposażenia. Później prawa do marki odbijały się od jednego do drugiego studia, ostatecznie trafiły do Full Control, które jednak zmuszone było do zorganizowania zbiórki, aby w ogóle móc stworzyć grę.

Gra będzie rozgrywać się w okresie zimnej wojny. Ponownie staniemy na czele oddziału najemników, tym razem wylądujemy na karaibskiej wysepce San Hermanos zarządzanej przez zwolennika reżimu socjalistycznego. Cel jest łatwy do przewidzenia: wpakować w niego nieco ołowiu i przywrócić tej krainie demokratyczny spokój. Oczywiście to, co proste na papierze, bywa nieco trudniejsze w realizacji. Gra może zadebiutować jeszcze w tym roku. Do tej pory niektóre kwestie nie są jasne, chociażby występowanie pojazdów, zwierząt czy piętrowych budynków. Zaprezentowany trailer daje jednak nadzieję na to, że w końcu znowu poczujemy ten niesamowity klimat.

© dobreprogramy

Komentarze