Traktor Pro 2.11

Strona główna Windows Multimedia Programy dla DJów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Traktor Pro jest jednym z najpopularniejszych programów przeznaczonych do tworzenia i miksowania muzyki w wielu różnych formatach. Aplikacja została stworzona przez doświadczoną firmę Native Instruments, posiadającą w swoim dorobku również inne niemniej przydatne programy przeznaczone dla muzyków.

Traktor Pro oferuje wszystko to, co jest najważniejsze i najistotniejsze przy miksowaniu utworów muzycznych i tworzeniu różnych remiksów. Aplikacja współpracuje ze wszystkimi popularnymi zewnętrznymi urządzeniami przeznaczonymi dla profesjonalnych Dj`ów, pracujących w klubie nocnym, na dyskotece, restauracji lub na innych imprezach okolicznościowych.

Program posiada możliwość automatycznej synchronizacji utworów, a także poszczególnych ich fazy rytmu. Ponadto pozwala na sterowanie z poziomu kontrolera MIDI oraz importowanie/eksportowanie bazy danych z oprogramowania iTunes, za pomocą którego możemy uzyskać szybki dostęp do swojej ulubionej kolekcji muzyki.

Traktor Pro został również wyposażony w niezbędne funkcje do miksowania, scratching-u, zapętlania utworów, tworzenia mikstejpów (Mixtape) za pomocą jednego kliknięcia myszki. Program składa się z dwóch odtwarzaczy multimedialnych, biblioteki danych, wbudowanego miksera, zestawu filtrów oraz z ogromnej ilości różnych przycisków i narzędzi, za pomocą których zmiksujemy lub utworzymy utwór muzyczny.

Uwaga!

  • Po uruchomieniu programu należy wybrać wersję demo. Wydanie demonstracyjne posiada pewne ograniczenia w postaci wprowadzonego limitu czasu testowania aplikacji i zablokowanej możliwości zapisu stworzonego utworu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Kilka wersji, wiele efektów, współpraca z wieloma urządzeniami midi, współpraca z wieloma interfejsami audio
Troszkę zbyt skomplikowany dla nowicjuszy, posiada nieszczęsny sync, czasem kapryśny na windowsie

Traktor (tak na wstępie) droga Redakcjo o ile narzędziem do miksowania jest, to do tworzenia już nie za bardzo.. No ale do rzeczy.. Z Traktora korzystałem od wersji 3 (tak od 3 mimo, iż ta to 2.5), było to pierwsze zetknięcie się z narzędziem do miksowania, że tak powiem liźnięcie pracy DJa.. Pomijam fakt, że trzeba było mieć odpowiednio mocnego kompa by cieszyć się z "ciągnika"..
Trzeba zaznaczyć, iż Traktor jest sprzedawany w 4 wersjach tzn:
- Traktor 2 Duo
- Traktor 2 Pro
- Traktor 2 Scratch Duo
- Traktor 2 Scratch Pro
Pierwsze dwie wersje, tak jak ta zamieszczona na portalu służy do miksowania za pomocą kontrolerów midi (np. Numark 4Track, Vestax vci300).. Polega to na tym, iż zamiast naciskać po klawiaturze i myszce, mamy specjalnie przygotowany ich odpowiednik do obsługi programu. Wersja Pro od wersji Duo różni się ilością dostępnych kanałów i efektów - w pro mamy 4 kanały i 26 efektów, w duo tylko 2 kanały i 6 efektów (zaznaczę i duo obecnie prawdopodobnie zostanie wycofane z rynku). Najważniejsza więc różnica polega na tym, iż możemy mixować 4 albo 2 kawałki na raz..

Tak jak pisze w opisie Traktor posiada wiele udogodnień w tym nieszczęsny SYNC, czyli automatyczne zgranie tempa kawałków.. To jednak temat wojny, która toczy się na nie jednym forum, także pozostawię to w tym miejscu..
Dwie kolejne wymienione wersje to ten sam soft, tylko z obsługą kodów czasowych, czyli tzw. systemów DVS. Tutaj zamiast kontrolerów (je także możemy wykorzystać), do kontroli piosenek możemy użyć specjalnej płyty winylowej czy płyty cd.. Tu jednak polecam poczytać w necie - informacji naprawdę dużo, także na yt. Nowością jaką Traktor wprowadził w wersji 2 jest sampler - tego brakowało mu względem konkurencji np. Serato..

Ogólnie panuje teoria, iż Traktor stabilnie gra tylko na komputerach Appla.. To jednak mit, bo wiem wystarczy naprawdę średniej klasy komputer, ale odpowiednio przygotowany do pracy z Traktorem (bez śmieci, najlepiej czysty system, bez połączenia do sieci, bez Av).

Ciężko opisać go na szybko, gdyż ilość funkcji jest naprawdę spora ! Każdemu zainteresowanemu radzę zobaczyć kilka filmów na kanale yt NI, by się przekonać co ten soft potrafi!

20.06.2012 21:17 | Recenzja do wersji 2.5.0

Komentarze

0 nowych
  #13 04.10.2016 23:30

Witam. Ktoś napisał że ponoć nie działa na Win8. Jest to nieprawda ponieważ ja nie miałem problemów z uruchomieniem tego programu. Dodam że bezproblemowo (tryb zgodności z WinXP Pro SP3) uruchomiłem staszą wersję programu (Traktor DJ Studio 3). Program jest rozbudowany i ma spore możliwości. Nowicjuszom polecam najpierw wypróbować VirtualDJ ktróry wg mnie jest znacznie prostrzy w obsludze. Pozdrawiam.

  #12 25.08.2014 15:11
moon7100   1 #11 29.06.2013 19:00

Jedno pytanie dlaczego traktor pro nie działa na win 8

  #10 20.02.2013 18:34

Wiele lat temu próbowałem traktora, ostatnio sprawdzałem i bez rewelacji.

  #9 21.12.2012 09:17

Bawiłem się nim z kolegą jeszce wtedy gdy byłem mały i kręciły mnie traktory! Wujek Maciek mi go dał.

nissvssv   3 #8 10.07.2012 00:02

Ja bym powiedział nie że nie tyle co skomplikowany,
po prostu chwyt marketingowy .
Po co się męczyć, kup sobie kontroler midi i od razu wszystko staje się prostsze.
Nie można winić producenta że sprzedaję nam dopracowany produkt składający się z dwóch elementów (o ile się jeszcze nie ma żadnego kontrolera midi)

@Krisbe
"Ogólnie panuje teoria, iż Traktor stabilnie gra tylko na komputerach Appla.."
Potwierdzam że to mit, jak się używa oryginalnego oprogramowania a komputer nie dostaje zadyszki z powodu procesów działających w tle to wszystko działa jak należy.
Ale myślę że windows jest bardziej kapryśny w stosunku do kontrolerów midi ( tych tańszych : )

I jeszcze słówko nie na temat.
Deckadance jest przyjazny dla użytkowników którzy nie posiadają kontrolera midi, drugi przycisk myszy służy do przywracania parametru "gałek, suwaków" na pozycje zerową dzięki czemu łatwiej i szybciej możemy przystąpić do miksowania następnego utworu. Ale i to nie zastąpi midi : )
Pozdrawiam Paweł.

nissvssv   3 #7 29.05.2012 13:38

@Krisbe
A ja polecam rozwijać swoje myśli
żeby inni mogli zrozumieć co masz na myśli.

  #6 22.05.2012 20:37

radzę rozróżnić niektórym programy do produkcji, a do mixowania.. a te drugie jeszcze rozdzielić jako softy z dvsa i do grania po midi..

Wtedy się wypowiadajcie.. i czy Traktor taki super to nie wiem.. sam wole Serato

  #5 22.05.2012 13:24

Program zdecydowanie najlepszy w swojej kategorii. I nie ma potrzeby załączania dodatkowych wtyczek vst, ponieważ wbudowane efekty są świetnej jakości i wpełni wystarczą, dlatego nie uważam braku tej możliwości za wadę :)

opi   7 #4 22.05.2012 09:35

Do @dirtymesucker
Tak istnieje i dalej jest rozwijany. Polecam wersję demo, można sobie przez 30minut miksować bez nagrywania do wynikowego pliku.

dirtymesucker   3 #3 21.05.2012 19:24

ten program jeszcze istnieje? bawiłem się nim jakieś 8(?) lat temu...

Jefus   4 #2 21.05.2012 16:19

@Nissvssv

"To tak jakby stwierdzić że program już nie morze być lepszy i niema sensu pracować nad jego udoskonalaniem. "

a jednak, "morze" może być szerokie i głębokie :)

program dobry, ale to "10" to lekka przesada :)

nissvssv   3 #1 21.05.2012 14:24

Nie wiem Kto napisał recenzje, nie widzę podpis więc zwrócę się...

Droga redakcjo
Uważam że ocena 10/10 jest zbyt wysoka.
To tak jakby stwierdzić że program już nie morze być lepszy i niema sensu pracować nad jego udoskonalaniem.
Jest to jeden z lepszych programów a w najnowszej wersji na pewno by mnie zaskoczyła nie jedną ciekawostką.
Ja jednak chcę zwrócić waszą uwagę na program którego jeszcze nie ma na waszej liście zasłużonych programów.
Jest nim program Deckadance wydany przez firmę IMAGE-LINE
która jest odpowiedzialna za wydanie programu Fruity Loops Studio. Co takiego ma program Deckadance czego brakuję konkurencji ? Obsługuję wtyczki VSTi co daję możliwość importowania dowolnych efektów oraz innych wirtualnych instrumentów do środowiska programu.

Strona producenta : http://www.image-line.com/documents/deckadance.html
Pozdrawiam Paweł