Traktor Pro Traktor Pro 3.4.2

Strona główna Windows Multimedia Programy dla DJów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Traktor Pro jest jednym z najpopularniejszych programów przeznaczonych do tworzenia i miksowania muzyki w wielu różnych formatach. Aplikacja została stworzona przez doświadczoną firmę Native Instruments, posiadającą w swoim dorobku również inne niemniej przydatne programy przeznaczone dla muzyków.

Traktor Pro oferuje wszystko to, co jest najważniejsze i najistotniejsze przy miksowaniu utworów muzycznych i tworzeniu różnych remiksów. Aplikacja współpracuje ze wszystkimi popularnymi zewnętrznymi urządzeniami przeznaczonymi dla profesjonalnych Dj`ów, pracujących w klubie nocnym, na dyskotece, restauracji lub na innych imprezach okolicznościowych.

Program posiada możliwość automatycznej synchronizacji utworów, a także poszczególnych ich fazy rytmu. Ponadto pozwala na sterowanie z poziomu kontrolera MIDI oraz importowanie/eksportowanie bazy danych z oprogramowania iTunes, za pomocą którego możemy uzyskać szybki dostęp do swojej ulubionej kolekcji muzyki.

Traktor Pro został również wyposażony w niezbędne funkcje do miksowania, scratching-u, zapętlania utworów, tworzenia mikstejpów (Mixtape) za pomocą jednego kliknięcia myszki. Program składa się z dwóch odtwarzaczy multimedialnych, biblioteki danych, wbudowanego miksera, zestawu filtrów oraz z ogromnej ilości różnych przycisków i narzędzi, za pomocą których zmiksujemy lub utworzymy utwór muzyczny.

Uwaga!

  • Po uruchomieniu programu należy wybrać wersję demo. Wydanie demonstracyjne posiada pewne ograniczenia w postaci wprowadzonego limitu czasu testowania aplikacji i zablokowanej możliwości zapisu stworzonego utworu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Kilka wersji, wiele efektów, współpraca z wieloma urządzeniami midi, współpraca z wieloma interfejsami audio
Troszkę zbyt skomplikowany dla nowicjuszy, posiada nieszczęsny sync, czasem kapryśny na windowsie
20.06.2012 21:17 • Recenzja do wersji 2.5.0

Traktor (tak na wstępie) droga Redakcjo o ile narzędziem do miksowania jest, to do tworzenia już nie za bardzo.. No ale do rzeczy.. Z Traktora korzystałem od wersji 3 (tak od 3 mimo, iż ta to 2.5), było to pierwsze zetknięcie się z narzędziem do miksowania, że tak powiem liźnięcie pracy DJa.. Pomijam fakt, że trzeba było mieć odpowiednio mocnego kompa by cieszyć się z "ciągnika"..
Trzeba zaznaczyć, iż Traktor jest sprzedawany w 4 wersjach tzn:
- Traktor 2 Duo
- Traktor 2 Pro
- Traktor 2 Scratch Duo
- Traktor 2 Scratch Pro
Pierwsze dwie wersje, tak jak ta zamieszczona na portalu służy do miksowania za pomocą kontrolerów midi (np. Numark 4Track, Vestax vci300).. Polega to na tym, iż zamiast naciskać po klawiaturze i myszce, mamy specjalnie przygotowany ich odpowiednik do obsługi programu. Wersja Pro od wersji Duo różni się ilością dostępnych kanałów i efektów - w pro mamy 4 kanały i 26 efektów, w duo tylko 2 kanały i 6 efektów (zaznaczę i duo obecnie prawdopodobnie zostanie wycofane z rynku). Najważniejsza więc różnica polega na tym, iż możemy mixować 4 albo 2 kawałki na raz..

Tak jak pisze w opisie Traktor posiada wiele udogodnień w tym nieszczęsny SYNC, czyli automatyczne zgranie tempa kawałków.. To jednak temat wojny, która toczy się na nie jednym forum, także pozostawię to w tym miejscu..
Dwie kolejne wymienione wersje to ten sam soft, tylko z obsługą kodów czasowych, czyli tzw. systemów DVS. Tutaj zamiast kontrolerów (je także możemy wykorzystać), do kontroli piosenek możemy użyć specjalnej płyty winylowej czy płyty cd.. Tu jednak polecam poczytać w necie - informacji naprawdę dużo, także na yt. Nowością jaką Traktor wprowadził w wersji 2 jest sampler - tego brakowało mu względem konkurencji np. Serato..

Ogólnie panuje teoria, iż Traktor stabilnie gra tylko na komputerach Appla.. To jednak mit, bo wiem wystarczy naprawdę średniej klasy komputer, ale odpowiednio przygotowany do pracy z Traktorem (bez śmieci, najlepiej czysty system, bez połączenia do sieci, bez Av).

Ciężko opisać go na szybko, gdyż ilość funkcji jest naprawdę spora ! Każdemu zainteresowanemu radzę zobaczyć kilka filmów na kanale yt NI, by się przekonać co ten soft potrafi!