Translator Translator 4.4

Strona główna Windows Phone Edukacja i nauka
Pobierz program
lub zeskanuj:

Translator to niewielka aplikacja uniwersalna przygotowana przez firmę Microsoft pozwalająca jej użytkownikom na tłumaczenie tekstu, obrazów czy dźwięku na wzór usługi Google Tłumacz oferowanej przez konkurencję. Aplikacja korzysta z mechanizmów wyszukiwarki i tłumacza Bing. Prócz klasycznego tłumaczenia, umożliwia prowadzenie czatów z rozmówcami wielu krajów, w ramach których wiadomości są automatycznie tłumaczone "w locie" na języki odbiorców.

Jak chwali się producent, dzięki aplikacji Translator możliwe jest przekraczanie granic, jakie naturalnie narzucają ludziom języki. Użytkownik może ją wykorzystać do tłumaczenia z innego języka na trzy różne sposoby. Pierwszy to wykorzystanie tradycyjnego tekstu, a więc po prostu wpisywanie za pomocą klawiatury fraz, które są automatycznie tłumaczone i dostępne w innym języku. Drugie rozwiązanie to wykorzystanie wbudowanego w urządzenia aparatu. Dzięki temu możliwe jest tłumaczenie oznaczeń, gazet, tekstu zawartego w książkach, czy np. menu w restauracji. Ostatnia opcja to wykorzystanie tłumaczenia głosowego, a więc najpierw rejestrowanie głosu ludzkiego, a następnie przedstawianie wyników w postaci przetłumaczonego na wybrany język tekstu.

Aplikacja pozwala na wybór spośród ponad 50 dostępnych języków. Dodatkowo możliwe jest pobieranie języków w celu wykorzystania tłumacza nawet wtedy, gdy użytkownik nie ma dostępu do sieci internetowej. Każda z wymienionych funkcji może zostać przypięta do ekranu głównego w formie kafelka, dodatkowo możliwe jest przypięcie „słowa dnia”, które ma na celu poszerzenie wiedzy użytkownika i cykliczną naukę nowych słów. Aplikacja jest udostępniana za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!