Tremulous, czyli Quake III za free

Strona główna Aktualności

O autorze

W cotygodniowej rubryce "gra na weekend" znalazła się pozycja, dzięki której będzie można nieco poprawić swój refleks i działanie w zespole.

Tremulous jest darmową, opensourcową, zespołową grą sieciową FPS zawierającą elementy RTS. Gracze mają możliwość wcielenia się w jeden z dwóch obozów - obcych lub ludzi. Zawodnicy mogą budować działające struktury tak jak w RTS-ach. Wyznaczeni gracze tzw. budowniczy są odpowiedzialni za łączenie struktur tak by zawodnicy, którzy zostali zabici mogli powrócić do gry. Inne struktury dostarczją automatyzowaną obronę bazy, funkcje przywracania zdrowia i dużo więcej.

Gracze są nagradzani za likwidację każdego obcego kredytami, za które mogą kupić nowe bronie i ulepszenia do wyposażenia. Jeżeli wcielimy się w postać obcych to nagrodą za eliminację człowieka jest rozwój do nowej klasy.

Ogólnym celem gry Tremulous jest eliminowanie przeciwnego zespołu. Aby tego osiągnąć nie należy wyłącznie niszczyć przeciwnika, ale również niszczyć struktury przeciwnika tak by ten stracił zdolność do regeneracji.

Zapraszamy do ćwiczenia refleksu, grę Tremulous 1.1.0 pobrać można w dziale: PO GODZINACH -> Gry zręcznościowe

© dobreprogramy
s