r   e   k   l   a   m   a
reklama

Trend Micro OS Protection dla Windows Vista

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Trend Micro poinformowała o udostępnieniu pakietu Trend Micro OS Protection zawierającego dodatkowe zabezpieczenia dla użytkowników systemu Windows Vista korzystających z pakietu Trend Micro Internet Security. Nowy pakiet składa się z dwóch rozszerzeń - Trend Micro Firewall Booster i Trend Micro Pre-Startup Scan.

Dzięki oprogramowaniu Firewall Booster pakiet Trend Micro Internet Security może korzystać z możliwości zapory Windows Vista Firewall. Ochrona przed zagrożeniami internetowymi i nieuprawnionym dostępem jest wzmacniana poprzez aktualizację procesów działających w tle i nie wymaga żadnej interakcji ze strony użytkownika. Trend Micro Pre-Startup Scan pomaga zablokować ataki ze strony szkodliwego oprogramowania, dzięki czemu zapewnia klientom dodatkową ochronę. Zabezpieczenie to wyszukuje i eliminuje trudne do usunięcia zagrożenia, takie jak rootkity, jeszcze przed uruchomieniem systemu Windows, dzięki czemu nie zdążą one obniżyć wydajności komputera ani zabezpieczyć się przed wykryciem i usunięciem. W chwili rozpoczęcia skanowania oprogramowanie Pre-Startup Scan automatycznie tworzy tzw. punkt przywracania, który umożliwia przywrócenie w razie potrzeby ustawień systemu do stanu pierwotnego. Funkcja ta zapewnia użytkownikom dodatkową kontrolę i poczucie bezpieczeństwa na wypadek, gdyby chcieli cofnąć zmiany wprowadzone w trakcie działania programu Pre-Startup Scan.

Wersja beta pakietu Trend Micro OS Protection udostępniona została w ramach portalu TrendSecure, w którym można znaleźć narzędzia i usługi zabezpieczające Trend Micro, w wielu przypadkach zgodne także z produktami firm konkurencyjnych. Warto dodać, że udostępniona póki co wersja beta może mieć problemy kompatybilnościowe z nieanglojęzycznymi edycjami systemu operacyjnego, o czym lojalnie informuje na stronie producent.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial