reklama

Trend Micro wydaje Internet Security 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firma Trend Micro wydała nowe wersje swoich rozwiązań do optymalizacji i kompleksowej ochrony domowych komputerów przed wirusami, atakami, spamem i programami szpiegującymi - Internet Security 2009 oraz Internet Security Pro 2009.

W najnowszej wersji od razu rzucającą się w oczy nowością jest nowy panel kontrolny, z którego można dowiedzieć się o pochodzeniu wykrytych zagrożeń (witryny internetowe lub poczta) i porównać, które częściej atakowały komputer. Z nowych narzędzi wchodzących w skład oprogramowania warto wymienić mechanizm do zwalniania miejsca na dysku, oczyszczania rejestru, programów autostartu i pamięci podręcznej przeglądarki. Nowością jest również bezpośredni dostęp do internetowej bazy wirusów. Trend Micro chwali się, że dzięki temu jest w stanie udostępnić antidotum na nieznany atak w ciągu 15 minut. Wcześniej na szczepionkę trzeba było czekać do kolejnej aktualizacji sygnatur. Wydana obok podstawowej wersja Pro zawiera dodatkowo pewne funkcje zabezpieczeń dla użytkowników mobilnych i korzystających z sieci bezprzewodowych.

Wersje testowe Internet Security 2009 i Internet Security Pro 2009 nie są jeszcze dostępne na stronie producenta. Gdy tylko się pojawią, dokonamy stosownej aktualizacji w naszej vortalowej bazie programów. Aktualnie można z niej pobrać wersję testową Trend Micro Internet Security 2008 - jest ona dostępna w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama