One Plus 5T — przecieki o nowym smartfonie?

Coraz częściej z różnych zagranicznych portali docierają do nas przecieki, które w bardzo dużej części, lub całkowicie się potwierdzają. Zrobiła się z tego niejaka moda, producenci coraz to — specjalnie, czy też przypadkowo udostępniają urywki zdjęć, opisy, ale i rendery swoich produktów, aby zainteresować przyszłych konsumentów.

W niedzielę na portalu gizmochina.com pojawiła się informacja o nowym smartfonie od OnePlus, który miałby nosić nazwę 5T. Przeczy to ostatnim doniesieniom, w których mówiono, że OnePlus zamierza czekać z nowym telefonem aż do nowego roku. Jednak nowe wiadomości są całkiem prawdopodobne, ze względu na to, że OnePlus 5 w wielu krajach powoli się wyprzedaje. Przykładem jest Polska, w której dostępna jest już tylko specjalna edycja JCC+, przy normalnych wersjach jest napisane wyprzedane (out of stock).

Co więc miałby oferować nowy zabójca flagowców?

Informatorzy chińskiego serwisu donoszą, że firma ma podążyć za trendem bezramkowych telefonów. Ramki ekranu mają być smukłe, a jego przekątna ma wynosić 6 cali. Proporcje wynosić mają 18:9, a więc będą musieli zrezygnować ze swojej mantry, która mówi, że stosowanie ekranu większego niż FullHD nie ma sensu. Prawdopodobna rozdzielczość to 2160 x 1080 pikseli.

Jak widać na renderze, z frontu nie ma czytnika linii papilarnych. Nie wiadomo czy producent zdecyduje się na zastosowanie tej funkcjonalności na plecach urządzenia.
Przedstawiony wygląd nowego smartfona odstaje od tego, co wcześniej prezentowała firma. Poprzednia wersja smarfona z literą T nie zaprezentowała wielkich zmian - zobaczymy, jak będzie tym razem. Wiele osób liczy przede wszystkim na lepszą kamerę — między innymi na optyczną stabilizację obrazu, wiele użytkowników zwracało uwagę, że w tej cenie jej brak to wielkie rozczarowanie.

Informatorzy twierdzą, że jest 80% szans na to, że ten przeciek okaże się prawdą. Jednak jak to w temacie przecieków — należy do nich podchodzić z pewnym dystansem, wiele się może jeszcze w tej sprawie zmienić.

Ciekawostką jest natomiast to, że jedna z firm, która także jest w posiadaniu spółki BBC Electronics, Oppo zapowiedziała model F5, który wygląda niemalże tak samo jak wyżej przedstawiony render. Déja vu? Zupełnie tak samo sytuacja przedstawiała się, kiedy miał pojawić się OnePlus 5 - Oppo w tym momencie zapowiedziało model R11, który wyglądał niemal identycznie. Jeżeli historia się powtórzy, nowy zabójca flagowców może mieć czytnik linii papilarnych na plecach.

Co wy sądzicie o tym przecieku? Mnie osobiście nieco on intryguje. Na początku wiosny powinien zostać wydany nowy Snapdragon 845, nie sądzę, że OnePlus nie skorzysta z okazji i nie wyda modelu 6 z tym procesorem. W końcu sami siebie nazywają zabójcami flagowców. Dziwi więc fakt, że producent chce wydawać nowe modele o tak mocnej specyfikacji co pół roku — wydaje się to w ogóle nie opłacalne.