Trójwymiarowy interfejs

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Pioneer zaprezentowała na targach CEATEC Japan 2005 prototyp trójwymiarowego interfejsu użytkownika o nazwie "Floating Interface". System umożliwia "rysowanie w powietrzu" dowolnych kształtów, które za chwile ukazują się na ekranie wyświetlacza.

Rozwiązanie powstało na bazie technologii "3D FloatingVision", opracowanego w 2002r. systemu obrazu 3D, którego celem było dostarczenie innowacyjnych możliwości rozrywki. Zaprezentowany system znacznie wykracza poza pierwotny obszar i oferuje użytkownikowi nową jakość komunikacji z komputerem.

Urządzenie składa się z 15-calowej ramki, która pełni funkcję wirtualnego pulpitu, a także specjalnych czujników ruchu i obiektywu 3D. System rozpoznaje ruchy ręki w "cyfrowej przestrzeni" i przesyła dane do jednostki centralnej. Informacje te są następnie odwzorowywane na specjalnym trójwymiarowym wyświetlaczu. Co istotne, oby widzieć trzeci wymiar obrazu użytkownik nie musi korzystać ze specjalnych okularów.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w informacji prasowej firmy Pioneer. Czas pokaże czy kolejne okienka (oczywiście te następne po Windows Vista) będziemy w podobny sposób obsługiwać :-)

© dobreprogramy
s