Truecaller Truecaller 6.20.0.0

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Truecaller to aplikacja i usługa do identyfikacji numerów dzwoniących do nas osób. Szczególny nacisk kładzie na rozpoznawanie i ostrzeganie przed numerami spamowymi (telemarketerzy itp.).

Siła i słabość Truecaller tkwią z w bazie blisko 85 miliona użytkowników. To oni zgłaszają numery spamowe, ale także dodają swoje konta i kontakty. Niestety aplikacja wymaga abyśmy udostępnili dla niej swoją książkę adresową. Zawarte w niej dane są wykorzystywane głównie do identyfikacji, dodatkowo inni użytkownicy nie mają dostępu do pełnych informacji inaczej niż poprzez wysłanie prośby i zgodę konkretnej osoby. Nie zmienia to jednak podstawowej obawy o bezpieczeństwo i prywatność: Truecaller zdobywa dostęp do bazy naszych kontaktów.

Dzięki temu potrafi nie tylko ostrzec nas o niechcianych numerach, ale także polecić i zasugerować nowe kontakty na bazie wspólnych znajomych. Dodatkowo, jeżeli jakiś numer nie jest oznaczony jako spam, a mamy co do tego wątpliwości, możemy go wyszukać ręcznie i rozwiać, bądź potwierdzić nasze wątpliwości. Interfejs programu stara się wpisać w wytyczne modern, co nie zawsze wychodzi mu dobrze. Zbyt długie, przecięte nazwy sprawiają, że czasem trzeba się domyślać, jakie dane prezentuje wybrana kategoria.

Podstawowy dostęp do aplikacji jest darmowy. Istnieje również możliwość wykupienia konta premium,dzięki któremu uzyskujemy dostęp do bardziej szczegółowych informacji o kontakcie. Program bardzo dobrze współpracuje z Windows Phone 8.1, dzięki czemu odpowiednie ostrzeżenie otrzymamy już podczas nadchodzącego połączenia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!