TrustPort Tools 17.0.5.7060

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TrustPort Tools to narzędzie, którego zadaniem jest ochrona i przechowywanie w bezpieczny sposób cennych dla użytkownika danych. Program wykorzystuje zaawansowane algorytmy szyfrujące i oferuje kilka ciekawych sposobów zabezpieczania różnego rodzaju informacji oraz plików.

Program umożliwia m.in. tworzenie zaszyfrowanych archiwów, zawierających zbiór cennych danych, do których nie jest wymagany ciągły i szybki dostęp. Wbudowany w TrustPort Tools menedżer archiwów pozwala łatwo i wygodnie tworzyć nowe archiwa, dodawać lub wyodrębniać z nich pliki, a także je usuwać.

Kolejnym wariantem ochrony danych są szyfrowane dyski, użyteczne w przypadkach kiedy poufne dane są na bieżąco przetwarzane. Zapewniają one automatyczne szyfrowanie dokumentów tworzonych, przenoszonych lub kopiowanych na zaszyfrowany (wirtualny) dysk. Praca z nim jest identyczna jak ze zwykłym dyskiem, a dostęp do niego możliwy jest jedynie po pomyślnym zalogowaniu się.

TrustPort Tools oferuje możliwość tworzenia wielu profili dostępu z różnymi uprawnieniami dostępu. Liczba możliwych do stworzenia profili jest nieograniczona i uprawniać one mogą użytkownika np. jedynie do odczytu chronionych danych. Narzędzie wyposażone zostało w funkcję trwałego usuwania danych (oferująca 8 metod niszczenia danych), czyszczenia systemu w zdefiniowanych lokalizacjach, a także awaryjnego kasowania danych w nagłych przypadkach.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 25.07.2013 18:09

No ciekawy ten programik. Maly ale sprytny z tym szyfrowaniem

JessicaWagner   1 #3 28.09.2012 18:59

Jeszcze nie wiem czy chodzi na Windows 8 x64 ? ale na pewno sprawdzę

  #2 28.09.2012 14:28

No wlasnie, ja zwlaszcza na bezpieczenstwo, bede za zamknietym softem, bo to znacznie, wg mnie ogranicza szanse, ze ktos bedzie mial "KLUCZ" do moich danych. TrueCrypt dla znawcow, z tego co czytalem nie stanowi, az tak wielkiego klopotu.

MarLukKi   4 #1 27.09.2012 22:34

No i czym to różni się od darmowego TrueCrypta? (oprócz niszczarki). Nie wyobrażam sobie stosowania zamkniętego oprogramowania do szyfrowania plików.